Reklama
reklama

Brňany ohrožují použité injekční stříkačky a jehly

Včerejší den byl pro strážníky dnem sbírání a likvidace použitých injekčních stříkaček a jehel. V centru Brna i v jeho okrajových částech jich nalezli hned několik.

Na Mendlově náměstí odpoledne odstranili z ulice čtyři odhozené jehly, v ulici Za divadlem jednu.

Další aplikační pomůcku objevila hlídka odpoledne v židenické Gajdošově ulici a den před tím v odpoledních hodinách upozornili strážníky kolemjdoucí na dvě jehly v bystrcké ulici Černého.

V úterý dopoledne zas někdo odhodil injekční stříkačku také v Bráfově ulici v Žabovřeskách.

Všechny nalezené jehly strážníci s využitím ochranných prostředků sesbírali, uložili do sběrného boxu na infekční odpad a předali k odborné likvidaci.

Pokud lidé uvidí povalující se injekční stříkačku a jehlu, určitě se nedoporučuje sahat na ni holýma rukama. Nebojte se zavolat městskou hlídku, která již problém vyřeší.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komentáře