Reklama
reklama

Zmáčknutí tlačítka může zachránit život. Projekt tísňové péče se rozjíždí na Břeclavsku

Takzvaná tísňová péče, která má pomoci především seniorům v krizových okamžicích, kdy si jednoduchým stisknutím tlačítka přivolají pomoc, začne od nového roku fungovat na Břeclavsku. Podobný projekt již například funguje v Brně, kde jsou senioři připojeni na centrální pult městské policie.

Nová služba by měla seniorům vrátit pocit bezpečí a jistoty. „Funguje to tak, že senior stiskne tlačítko, dovolá se tak k našemu operátorovi. Ten má možnost zavolat na to zařízení zpět. Zařízení je vybaveno hlasitým odposlechem, takže může ověřit situaci, za jaké došlo ke stisknutí tlačítka. A pokud se jedná o situaci, kdy senior potřebuje pomoc, tak náš operátor kontaktuje osoby, které si uživatel sám uvedl jako kontakt v případě krizové situace. Pokud nikoho nemá, tak pomoc řešíme my,“ vysvětluje spoluautor projektu Miroslav Prchal z občanského sdružení Girasole.

Přístroj si hradí uživatel sám, jeho pořizovací cena se pohybuje okolo pěti tisíc korun. Občanské sdružení plánuje, že osobám, které prokáží nízké příjmy, zařízení zdarma zapůjčí. 

V regionu žije spousta osamělých seniorů, kterým toto zařízení může pomoci. Tísňová péče bude fungovat zatím jen na Břeclavsku, v případě rozšíření projektu chce občanské sdružení najmout více dispečerů a dát na těchto pozicích práci hlavně zdravotně postiženým.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře