Reklama
reklama

Zmáčknutí tlačítka může zachránit život. Projekt tísňové péče se rozjíždí na Břeclavsku

Takzvaná tísňová péče, která má pomoci především seniorům v krizových okamžicích, kdy si jednoduchým stisknutím tlačítka přivolají pomoc, začne od nového roku fungovat na Břeclavsku. Podobný projekt již například funguje v Brně, kde jsou senioři připojeni na centrální pult městské policie.

Nová služba by měla seniorům vrátit pocit bezpečí a jistoty. „Funguje to tak, že senior stiskne tlačítko, dovolá se tak k našemu operátorovi. Ten má možnost zavolat na to zařízení zpět. Zařízení je vybaveno hlasitým odposlechem, takže může ověřit situaci, za jaké došlo ke stisknutí tlačítka. A pokud se jedná o situaci, kdy senior potřebuje pomoc, tak náš operátor kontaktuje osoby, které si uživatel sám uvedl jako kontakt v případě krizové situace. Pokud nikoho nemá, tak pomoc řešíme my,“ vysvětluje spoluautor projektu Miroslav Prchal z občanského sdružení Girasole.

Přístroj si hradí uživatel sám, jeho pořizovací cena se pohybuje okolo pěti tisíc korun. Občanské sdružení plánuje, že osobám, které prokáží nízké příjmy, zařízení zdarma zapůjčí. 

V regionu žije spousta osamělých seniorů, kterým toto zařízení může pomoci. Tísňová péče bude fungovat zatím jen na Břeclavsku, v případě rozšíření projektu chce občanské sdružení najmout více dispečerů a dát na těchto pozicích práci hlavně zdravotně postiženým.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře