Reklama
reklama

Zloděj si z auta techniků odnesl speciální měřící soustavu. Bude mu nanic

Z lupu asi příliš nadšený nebude zloděj, který u rybníka v Brumovicích na Břeclavsku vykradl auto techniků a odnesl si speciální měřící soustavu. Protože k ní ale nemá potřebné součástky, nemůže ji využít ani prodat. Hrozí mu ale pobyt ve vězení.

Škoda ve výši přes 760 tisíc korun vznikla krádeží, ke které došlo včera během odpoledne v katastru obce Brumovice. U místního rybníka zůstalo zaparkované vozidlo Mitsubishi Pajero a této situace využil zloděj. V době, kdy byli pracovníci z vozu provádět terénní práce, rozbil skleněnou výplň zadních dveří a odcizil kufřík se speciální GPS, která  je určena na zaměřování.

„Pachatel bude zřejmě zklamaný, protože se asi domníval, že se jedná o počítač. Vzhledem k tomu, že mu k měřící soustavě chybí potřebné komponenty, zůstane lup bez využití,“ uvedla policejní mluvčí Kamila Haraštová s tím, že celou událostí se nyní policie zabývá a vyhodnocuje získané informace.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře