Reklama
reklama

Žena zachránila sousedovi majetek, poslala k němu policii

Nečekanou návštěvu vycítila všímavá sousedka v obci Sedlec na Břeclavsku, když spatřila šestadvacetiletého zloděje, jak se vloupá do domu, jehož majitel je momentálně hospitalizován v nemocnici. Policisté muže přistihli při činu.

„Mikulovští policisté v úterý v podvečer svým rychlým zásahem zadrželi pachatele při vloupání do rodinného domu. Na případ upozornila svědkyně, která událost oznámila strážníkům,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Po překonání oplocení vnikl zloděj násilím do domu, kde pak stačil odcizit pouze pánské hodinky. Vzápětí však dorazila policejní hlídka. „Strážníci v zadrženém poznali muže, který již v minulosti měl se zákonem opletačky a majetkovými delikty. V loňském roce již byl za obdobnou trestnou činnost odsouzen, a proto nyní bude jeho případ kvalifikován přísněji. Za trestný čin krádeže by tedy mohl být odsouzen až na tři roky odnětí svobody,“ dodal Zámečník.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře