Reklama
reklama

Záchranáři nestihli dojet do porodnice. Miminko se narodilo v sanitce

Vezli jednoho pacienta a do nemocnice přivezli dva. Tak by se dal shrnout zásah jihomoravských záchranářů o víkendové noci v Sedleci na Břeclavsku. Převážené budoucí mamince se syn narodil přímo v sanitce.

Na tísňové lince přijali operátorky informaci o porodních bolestech u druhorodičky. Vzhledem k tomu, že interval bolestí byl dlouhý, nic nenasvědčovalo tomu, že by šlo o porod v běhu. Na místo vyjel tým rychlé zdravotnické pomoci.

„Při příjezdu na místo záchranáři, po nezbytně nutném zjištění stavu maminky , pomohli do sanitky a zahájili transport do nemocnice. Během transportu se situace výrazně urychlila a maminka začala v sanitce rodit. Záchranáři si ihned volali dojezd lékaře na místo, ale miminko na příjezd lékaře nečekalo. Za pomoci záchranářů se v sanitním vozidle narodil zdravý chlapeček,“ popsala situaci mluvčí záchranářů Barbora Zuchová.

Přijíždějící lékařka dítě po porodu vyšetřila, maminka i dítě byli v pořádku a záchranáři tentokráte již dva pacienty transportovali do nemocnice v Břeclavi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
Komentáře