Reklama
reklama

Z opravovaných střech lednického minaretu ukradli zloději měděný plech

Rekonstrukce romantické stavby v zámeckém parku v Lednici využil neznámý pachatel. Policisté minulý týden přijali oznámení, že právě rozhledna Minaret se stala terčem nenechavců, kteří zde kradli.

Zloději nejdříve odstranili řetěz s visacím zámkem u vjezdové brány a s vozidlem vjeli do parku. Přijeli až k rozhledně, kde nyní probíhá rekonstrukce. Využili lešení, po kterém vylezli na střechu a postupně začali vytrhávat měděné plechy. Podařilo se jim získat nově položené oplechování z části pultové střechy a pak odcizili původní plechy ze dvou kopulí. Bez povšimnutí nenechali ani měděné koruny ze všech čtyř kopulí.

O vyznavače historických památek se zdaleka nejednalo. Svědčí o tom fakt, že kromě měděných plechů přestřihli elektrický kabel, který si odnesli i s cívkou. Národní památkový ústav si předběžně vyčíslil škodu na 150 tisíc korun.
 
Celá událost je nyní v šetření. "Policisté zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže a poškození cizí věci. Zajistili veškeré stopy a případem se intenzivně zabývají. Mimo jiné nevylučují, že tato krádež má souvislost s vykradeným stánkem s občerstvením. Kromě toho, že se kiosek nachází poblíž uvedené památky, tak k vloupání došlo ve stejném časovém období," uvedla k případu mluvčí policie Kamila Haraštová.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře