Reklama
reklama

Z opravovaných střech lednického minaretu ukradli zloději měděný plech

Rekonstrukce romantické stavby v zámeckém parku v Lednici využil neznámý pachatel. Policisté minulý týden přijali oznámení, že právě rozhledna Minaret se stala terčem nenechavců, kteří zde kradli.

Zloději nejdříve odstranili řetěz s visacím zámkem u vjezdové brány a s vozidlem vjeli do parku. Přijeli až k rozhledně, kde nyní probíhá rekonstrukce. Využili lešení, po kterém vylezli na střechu a postupně začali vytrhávat měděné plechy. Podařilo se jim získat nově položené oplechování z části pultové střechy a pak odcizili původní plechy ze dvou kopulí. Bez povšimnutí nenechali ani měděné koruny ze všech čtyř kopulí.

O vyznavače historických památek se zdaleka nejednalo. Svědčí o tom fakt, že kromě měděných plechů přestřihli elektrický kabel, který si odnesli i s cívkou. Národní památkový ústav si předběžně vyčíslil škodu na 150 tisíc korun.
 
Celá událost je nyní v šetření. "Policisté zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže a poškození cizí věci. Zajistili veškeré stopy a případem se intenzivně zabývají. Mimo jiné nevylučují, že tato krádež má souvislost s vykradeným stánkem s občerstvením. Kromě toho, že se kiosek nachází poblíž uvedené památky, tak k vloupání došlo ve stejném časovém období," uvedla k případu mluvčí policie Kamila Haraštová.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře