Reklama
reklama

Vinaři z oblasti Lednice a Valtic si připijí Svatomartinským vínem na zámku.

Novou tradici v podobě Svatomartinského přípitku v Lednicko-Valtickém areálu chce založit Místní akční skupina Vinařská spolu s vinaři Lednicko – Valtického areálu, a to v pondělí 11. listopadu 2013 v 11 hodin. Akce bude probíhat ve Svatomartinském stanu na náměstí ve Valticích a na Státním zámku Valtice.

Spolu se starosty a vinaři obcí Lednicko - valtického areálu budou mít návštěvníci možnost ochutnat Svatomartinská a mladá vína zastoupených vinařství z obcí: Valtice, Velké Bílovice, Rakvice, Podivín, Přítluky, Bulhary, Hlohovec a Lednice. Tato vinařství prezentují vína Lednicko-Valtického areálu z výměry 2100 hektarů vinic.

Od 18. hodin volně pokračuje Svatomartinský přípitek slavnostním Svatomartinským večerem na zámku ve Valticích, kde vstupné bude 1 Tolar (kurz 1 T = 50,- Kč). Zde můžou návštěvníci ochutnat martinské pochoutky, jak se dělaly v dobách vlády knížat z  Liechtensteinu  ve Valticích a v Lednici. Drůbeží a husí pochoutky budou ovšem k ochutnání po celý den jak ve stanu samotném, tak ve valtických restauracích.

Nultým ročníkem Svatomartinského přípitku chce Místní akční skupina Vinařská založit tradici této oblíbené ochutnávky mladých vín také v prostoru Lednicko - valtického areálu. Stan by měl v budoucnu putovat po jednotlivých obcích, aby návštěvníci poznali každý rok jinou vinařskou obec.

Slavnostním večerem na zámku Valtice bude zase založena tradice pořádání Svatomartinského zámeckého plesu, který bude pořádaný od příštího roku vždy v sobotu po Sv. Martinovi. Jeho hlavním atributem bude podávání husího knížecího menu a Svatomartinských vín. Spolu s umístěním do reprezentačních sálů zámku Valtice slibuje ples mimořádný zážitek.

Svatomartinská vína jsou první vína nového ročníku. Tato vína zrála jen několik týdnů, jsou svěží a vinaři doporučují zkonzumovat je nejlépe do Velikonoc, aby si uchovala svou příjemnou svěžest.  Již tradičně se první Svatomartinská vína otevírají 11. listopadu v 11 hodin na mnoha slavnostních akcích po celé České republice. Také řada restaurací přijala obnovenou tradici Svatomartinského vína za svou a každoročně připravuje Svatomartinská menu. Stejně tak v obchodech a vinotékách se Svatomartinská vína poprvé objevují až 11. listopadu

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře