Reklama
reklama

Velké kontejnery zmizí z ulic Břeclavi. Lidé do nich totiž hází vše!

Čím dál větší nepořádek kolem velkoobjemových kontejnerů. A navíc se u nich objevuje odpad, který do nich nepatří. Určené jsou na rostlinný materiál a dřevo. Radnice v Břeclavi se proto rozhodla, že všechny velkoobjemové kontejnery, které jsou spíše zneužívané, odstraní. Lidem však nabídne alternativy, aby nepřišli o možnost správně třídit odpad.

„Ve městě máme přes dvacet velkoobjemových kontejnerů. Jejich skládkování nás vyjde na několik milionů ročně a úklid nepořádku kolem, to jsou další desetitisíce měsíčně. Obyvatelé města si často stěžují, že tam v noci lidé vyvážejí odpad. A u kontejnerů se pak tvoří hromady nepořádku, který se však snažíme co nejrychleji uklízet,“ přiznal špatnou situaci starosta Břeclavi Oldřich Ryšavý.

 

Kontejnery jsou v Břeclavi více než dvacet let. Dosud se však nepovedlo zrušit je, protože lidé si přáli jejich zachování i vzhledem k dostupnosti. „V současné době ale mají lidé ve městě možnost třídit ještě více než v minulosti. S Diakonií Broumov má město smlouvu na sběr použitého oblečení, do podzimu lidé obdrží kompostéry na zahrady, v ulicích se objeví velké kontejnery na bioodpad. Do nich ale už nepůjde vhazovat jiný materiál,“ prozradil novinky starosta s tím, že přes léto se připraví změna vyhlášky o odpadech.

 

Od prvního července prodloužil provozní dobu i sběrný dvůr v centru města. Otevřeno má od pondělí až do soboty od osmi do pěti hodin odpoledne. A to až do konce října, kdy přejde na zimní režim. Ukládání odpadu na sběrném dvoře mají obyvatelé města zdarma, a to do 100 kg s výjimkou pneumatik a stavební suti. Podnikatelé mohou odpad ukládat za úplatu.

 

Od září chce město velkoobjemové kontejnery zrušit úplně. „Na vybraná stanoviště, která zavčas zveřejníme v měsíčníku Radnice, na internetu a na dalších místech, přistavíme vždy na určený den  kontejnery. Ale s obsluhou, aby došlo skutečně ke třídění,“ doplnil starosta Ryšavý.

 

Jen v roce 2012 odhalily fotopasti třiadvacet lidí, kteří tvořili černou skládku nebo odhazovali odpad tam, kam nepatří. Jen do letošního června zaznamenaly fotopasti kolem padesáti lidí, kteří jednali stejně.

 

„Na sídlišti ČSA v Poštorné jsme získali 115 snímků aut. Bezmála čtyřicet lidí se přitom u kontejnerů zbavovalo odpadu, který tam nepatří. Proto budou předvolaní k projednání přestupku na městkou policii,“ uvedl mluvčí městské policie Zdeněk Novák.

 

Jak dodal, takto nelegálně se odpadu zbavují jak obyvatelé a podnikatelé z Břeclavi a blízkého okolí, ale i obyvatelé Rakouska či Slovenska.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře