Reklama
reklama

Včelaři na Břeclavsku přišli o třicet úlů i s včelstvem

Další včelař na Břeclavsku přišel o své úly. Tentokrát se zloděj vydal do katastru obce Lanžhot. Vnikl násilím na oplocený pozemek a odcizil 16 kusů úlů i s včelstvem.

Lanžhot - Okradený včelař, kterému vznikla škoda v hodnotě 80 tisíc korun, nahlásil krádež v sobotu. Případem se zabývají policisté z břeclavského obvodního oddělení, kteří úzce spolupracují s kriminalisty. Policie o pomoc žádá také veřejnost. Pokud si někdo všiml podezřelého pohybu osob či vozidla v lokalitě zvané Na Kazůbku, kde ke krádeži došlo, uvítá podrobné informace na tel. čísle 974 632 701.

Je to již druhý případ krádeže úlů i s včelstvem na Břeclavsku. Minulý týden v úterý přišel o svých 15 úlů i s včelstvem z trati zvané Žabáky. Místo se nachází nedaleko komunikace mezi obcemi Velké Bílovice a Moravský Žižkov. Pro majitele je samozřejmě ztráta mnohem větší, než vyčíslená škoda, která se v uvedeném případě pohybuje okolo 120 tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře