Reklama
reklama

Vánoční blešák potěší na pěší zóně v Břeclavi

Kde nakoupit originální vánoční dárky kolegům z práce, spolužákům nebo kamarádkám a přitom ještě ušetřit? Stačí navštívit Vánoční bleší trh, který se lidem po roce opět otevře na pěší zóně před břeclavským gymnáziem. Staré knihy a gramofonové desky, vytříděné šatníky, nevhodné dary, ale i ručně vyráběné náušnice nebo originální vánoční dekorace tam budou lidé prodávat, kupovat i směnovat v pátek 20. prosince. Takzvaný "blešák" opět obsadí dřevěné stánky po vánočních slavnostech.

Organizátoři akce nevnímají břeclavské bleší trhy primárně jako příležitost k výdělku. Spíše v nich vidí možnost neobvyklého setkání s přáteli a zažití si pocitu dobrodružství při hledání různých "pokladů" starých knihoven, hudebních sbírek nebo filmových plakátů. V budoucnu by tímto způsobem chtěli oživovat i další místa ve městě. Vycházejí také z toho, že co je pro jednoho již nepotřebné a zbytečné, může druhého potěšit jako malý poklad. A staré věci se tak rázem namísto v odpad mění v užitečné předměty. Kromě toho dávají bleší trhy možnost potěšit i rukodělnými výrobky, které vyrábí šikovní lidé z Břeclavi a okolí.

Na rozdíl od bleších trhů ve větších městech je na těch břeclavských stále vstup i pronájem prodejního stánku zdarma. Může tak přijít kdokoliv, kdo si udělá pořádek ve skříni, na půdě či v knihovně. Pokud v sobě člověk nechce křísit obchodnického ducha, může darováním již nepotřebných věcí pomoci. Na Vánočním bleším trhu totiž bude opět i stánek břeclavské charity, která se o prodej nepotřebností postará a utržené peníze použije na své projekty.

Páteční bleší trhy najdou lidé na pěší zóně od čtrnácti do osmnácti hodin. Nebude chybět svařák na zahřátí z břeclavského klubu Piksla, opět dojde i na hudební doprovod. O ten se od 15 hodin postará olomoucká folková kapela Hope Astronaut, která s sebou přiveze ochutnávku ze svého nového alba.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře