Reklama
reklama

Vánoční blešák potěší na pěší zóně v Břeclavi

Kde nakoupit originální vánoční dárky kolegům z práce, spolužákům nebo kamarádkám a přitom ještě ušetřit? Stačí navštívit Vánoční bleší trh, který se lidem po roce opět otevře na pěší zóně před břeclavským gymnáziem. Staré knihy a gramofonové desky, vytříděné šatníky, nevhodné dary, ale i ručně vyráběné náušnice nebo originální vánoční dekorace tam budou lidé prodávat, kupovat i směnovat v pátek 20. prosince. Takzvaný "blešák" opět obsadí dřevěné stánky po vánočních slavnostech.

Organizátoři akce nevnímají břeclavské bleší trhy primárně jako příležitost k výdělku. Spíše v nich vidí možnost neobvyklého setkání s přáteli a zažití si pocitu dobrodružství při hledání různých "pokladů" starých knihoven, hudebních sbírek nebo filmových plakátů. V budoucnu by tímto způsobem chtěli oživovat i další místa ve městě. Vycházejí také z toho, že co je pro jednoho již nepotřebné a zbytečné, může druhého potěšit jako malý poklad. A staré věci se tak rázem namísto v odpad mění v užitečné předměty. Kromě toho dávají bleší trhy možnost potěšit i rukodělnými výrobky, které vyrábí šikovní lidé z Břeclavi a okolí.

Na rozdíl od bleších trhů ve větších městech je na těch břeclavských stále vstup i pronájem prodejního stánku zdarma. Může tak přijít kdokoliv, kdo si udělá pořádek ve skříni, na půdě či v knihovně. Pokud v sobě člověk nechce křísit obchodnického ducha, může darováním již nepotřebných věcí pomoci. Na Vánočním bleším trhu totiž bude opět i stánek břeclavské charity, která se o prodej nepotřebností postará a utržené peníze použije na své projekty.

Páteční bleší trhy najdou lidé na pěší zóně od čtrnácti do osmnácti hodin. Nebude chybět svařák na zahřátí z břeclavského klubu Piksla, opět dojde i na hudební doprovod. O ten se od 15 hodin postará olomoucká folková kapela Hope Astronaut, která s sebou přiveze ochutnávku ze svého nového alba.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Komentáře