Reklama
reklama

Vánoční blešák potěší na pěší zóně v Břeclavi

Kde nakoupit originální vánoční dárky kolegům z práce, spolužákům nebo kamarádkám a přitom ještě ušetřit? Stačí navštívit Vánoční bleší trh, který se lidem po roce opět otevře na pěší zóně před břeclavským gymnáziem. Staré knihy a gramofonové desky, vytříděné šatníky, nevhodné dary, ale i ručně vyráběné náušnice nebo originální vánoční dekorace tam budou lidé prodávat, kupovat i směnovat v pátek 20. prosince. Takzvaný "blešák" opět obsadí dřevěné stánky po vánočních slavnostech.

Organizátoři akce nevnímají břeclavské bleší trhy primárně jako příležitost k výdělku. Spíše v nich vidí možnost neobvyklého setkání s přáteli a zažití si pocitu dobrodružství při hledání různých "pokladů" starých knihoven, hudebních sbírek nebo filmových plakátů. V budoucnu by tímto způsobem chtěli oživovat i další místa ve městě. Vycházejí také z toho, že co je pro jednoho již nepotřebné a zbytečné, může druhého potěšit jako malý poklad. A staré věci se tak rázem namísto v odpad mění v užitečné předměty. Kromě toho dávají bleší trhy možnost potěšit i rukodělnými výrobky, které vyrábí šikovní lidé z Břeclavi a okolí.

Na rozdíl od bleších trhů ve větších městech je na těch břeclavských stále vstup i pronájem prodejního stánku zdarma. Může tak přijít kdokoliv, kdo si udělá pořádek ve skříni, na půdě či v knihovně. Pokud v sobě člověk nechce křísit obchodnického ducha, může darováním již nepotřebných věcí pomoci. Na Vánočním bleším trhu totiž bude opět i stánek břeclavské charity, která se o prodej nepotřebností postará a utržené peníze použije na své projekty.

Páteční bleší trhy najdou lidé na pěší zóně od čtrnácti do osmnácti hodin. Nebude chybět svařák na zahřátí z břeclavského klubu Piksla, opět dojde i na hudební doprovod. O ten se od 15 hodin postará olomoucká folková kapela Hope Astronaut, která s sebou přiveze ochutnávku ze svého nového alba.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře