Reklama
reklama

V ulici Lednická začnou opravy. Autobusové zastávky se dočasně přesunou

Nový povrch dostane v nejbližší době silnice v ulici Lednická v Charvátské Nové Vsi. Od 16. do 25. října se tak řidiči musejí připravit na částečnou uzavírku na čtyřech úsecích. Celkem se oprava dotkne asi osmi set metrů. Auta projedou kyvadlově v jednom jízdním pruhu za řízení světelným signalizačním zařízením. V prvních dvou dnech firma odfrézuje stávající povrch silnice při zachování provozu.

V první etapě, tedy 21. října, dojde v úseku mezi křižovatkami s ulicemi Palackého a silnicí na Habrovu seč k pokládce nového povrchu.  Objízdná trasa povede obousměrně podél silnice III/41417. Částečně uzavřený bude i úsek od křižovatky s ulicí Palackého po křižovatku s ulicí Stanislava Kostky Neumanna (včetně). Provoz povede kyvadlově v jednom jízdním pruhu.

Autobusové zastávky Palackého budou dočasně zrušené, náhradní bude Lednická.

Druhá etapa je v plánu také 21. října. Částečné uzavírky se dočká úsek za křižovatkou s ulicí Obránců míru a skončí před ulicí Kapusty. Provoz povede kyvadlově v jednom jízdním pruhu v délce do 150 metrů. Firma opraví obě části silnice.

Třetí etapu má firma naplánovanou na 22. října. V tyto dny dojde k částečné uzavírce v úseku za křižovatkou s ulicí kpt. Nálepky s koncem před křižovatkou s ulicí Obránců míru. Jedná se pouze o pravou stranu silnice. Provoz povede kyvadlově v jednom pruhu v úseku do 200 metrů.

Autobusové zastávky Lednická budou dočasně zrušené, náhradu najdou lidé na zastávce Palackého.

Poslední čtvrtá etapa se uskuteční od 23. do 24. října v úseku za koncem zastavěné části Charvátské Nové Vsi ve směru na Lednici. Opět v obou směrech.  Provoz povede kyvadlově v úseku do 500 metrů.

Na všech dotčených zastávkách i na těch, které lidé využívají pro cestu v tomto směru, najdou cestující podrobné informace o přemístění zastávek. Průjezd autobusů městské hromadné dopravy i linkových spojů zůstane zachovaný. Pouze 21. října dojde k odklonu po souběžné silnici v úseku mezi křižovatkami s ulicí Palackého a silnicí na Habrovu seč.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře