Reklama
reklama

V ulici Lednická začnou opravy. Autobusové zastávky se dočasně přesunou

Nový povrch dostane v nejbližší době silnice v ulici Lednická v Charvátské Nové Vsi. Od 16. do 25. října se tak řidiči musejí připravit na částečnou uzavírku na čtyřech úsecích. Celkem se oprava dotkne asi osmi set metrů. Auta projedou kyvadlově v jednom jízdním pruhu za řízení světelným signalizačním zařízením. V prvních dvou dnech firma odfrézuje stávající povrch silnice při zachování provozu.

V první etapě, tedy 21. října, dojde v úseku mezi křižovatkami s ulicemi Palackého a silnicí na Habrovu seč k pokládce nového povrchu.  Objízdná trasa povede obousměrně podél silnice III/41417. Částečně uzavřený bude i úsek od křižovatky s ulicí Palackého po křižovatku s ulicí Stanislava Kostky Neumanna (včetně). Provoz povede kyvadlově v jednom jízdním pruhu.

Autobusové zastávky Palackého budou dočasně zrušené, náhradní bude Lednická.

Druhá etapa je v plánu také 21. října. Částečné uzavírky se dočká úsek za křižovatkou s ulicí Obránců míru a skončí před ulicí Kapusty. Provoz povede kyvadlově v jednom jízdním pruhu v délce do 150 metrů. Firma opraví obě části silnice.

Třetí etapu má firma naplánovanou na 22. října. V tyto dny dojde k částečné uzavírce v úseku za křižovatkou s ulicí kpt. Nálepky s koncem před křižovatkou s ulicí Obránců míru. Jedná se pouze o pravou stranu silnice. Provoz povede kyvadlově v jednom pruhu v úseku do 200 metrů.

Autobusové zastávky Lednická budou dočasně zrušené, náhradu najdou lidé na zastávce Palackého.

Poslední čtvrtá etapa se uskuteční od 23. do 24. října v úseku za koncem zastavěné části Charvátské Nové Vsi ve směru na Lednici. Opět v obou směrech.  Provoz povede kyvadlově v úseku do 500 metrů.

Na všech dotčených zastávkách i na těch, které lidé využívají pro cestu v tomto směru, najdou cestující podrobné informace o přemístění zastávek. Průjezd autobusů městské hromadné dopravy i linkových spojů zůstane zachovaný. Pouze 21. října dojde k odklonu po souběžné silnici v úseku mezi křižovatkami s ulicí Palackého a silnicí na Habrovu seč.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře