Reklama
reklama

V Mikulově skončil festival alternativní hudby. Byl věnovaný Filipu Topolovi

Koncert alternativní legendy Už jsme doma nebo vystoupení dívčího dua Čokovoko přilákalo na hudebním festivalu Eurotrialog v Mikulově na Břeclavsku stovky lidí. Akce byla věnována nedávno zemřelému Filipu Topolovi, známému ze skupiny Psí vojáci, která se do Mikulova pravidelně vracela.  

Topol sám opakovaně ukončoval festival nedělními varhanními koncerty. Organizátoři záznam z jednoho z nich promítnou v neděli.

Největší ohlas v pátek sklidila kapela Už jsme doma. V Mikulově hraje pravidelně. Diváci zatím mají štěstí na počasí. V amfiteátru, kde se akce koná, doposud nepršelo.

Festival v Mikulově je věnovaný alternativní kultuře.  Jeho heslo je:  žádná pop music, žádný mainstream, žádné kolotoče. Jen hudba, za kterou stojí za to přijet.  

Ve festivalovém areálu mohli letos diváci využít například vinotéku a hudební bar s projekcemi filmových dokumentů, úschovnu kol a zavazadel a festivalovou nabídku doplnila výstava obrazů Marka Brodského v Městské galerii.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře