Reklama
reklama

V domech v Břeclavi bude půl roku bezpečněji. Díky domovníkům

Čtyři domovníci začali v červenci pomáhat strážníkům v městských domech v Riegrově ulici a v Domě s pečovatelskou službou. "Využili jsme dalšího preventivního projektu ministerstva vnitra a díky dotaci 153 tisíc korun chceme zlepšit stav sousedských vztahů i majetku města," uvedl starosta města Oldřich Ryšavý.

„Konfliktům ve společnosti se dá předcházet, poučili jsme se z mnoha událostí, které se v České republice za poslední roky udály. Jsem moc rád, že Břeclav zareagovala na projekty, které ministerstvo vnitra městům a obcím nabídlo. Ať už se jedná o kamerový systém, bezpečnou lokalitu, asistenty prevence kriminality nebo nově domovníky. Města musejí chtít,“ prozradil Tomáš Koníček z odboru prevence kriminality  ministerstva vnitra.

 

Projekt reaguje na stávající potřeby obcí zvýšit bezpečnost a veřejný pořádek, posílit osobní odpovědnost obyvatel za dodržování bezpečnostních standardů, společenských norem. Tím pádem dojde k tomu, že pokud se cítí v bezpečí obyvatel dané lokality, cítí se tak i lidé v celém domě a následně i v dané oblasti.

 

„Využíváme možností, které nám ministerstvo vnitra v této oblasti nabízí. Domy ve vyloučené lokalitě jsme zabezpečili kamerovým systémem, jsou tam i bezpečnostní dveře. V okolí, ale i v dalších částech města se pohybují už tři asistenti prevence kriminality, nově pomohou i domovníci. V blízké době by i na dění v ulicích měly dohlížet tři nové kamerové body. Chceme, aby se obyvatelé dotčených domů, ale i lidé v okolí, cítili bezpečně,“ prozradil starosta města Oldřich Ryšavý.

 

„Domovníci budou zatím v těchto oblastech působit půl roku, po vyhodnocení i ministerstvo vnitra rozhodne, jestli byl pilotní projekt úspěšný. Vybrali jsme čtyři muže, kteří v domech žijí, dostali dohodu o provedení práce,“ uvedla Dagmar Gasnárková, která je garantkou projektu za město Břeclav.

 

V minulém týdnu se čtveřice domovníků sešla na městském úřadu se školitelem z ministerstva vnitra, asistenty prevence kriminality, vedením městské policie a hasiči. „Pakliže jsou asistenti prevence kriminality pravou rukou strážníků při řešení situací, pak domovníci jsou tou levou. Všichni musejí táhnout za jeden provaz, musí si pomáhat, jen tak dosáhneme úspěchu,“ motivoval všechny přítomné Zdeněk Pankrác z ministerstva.

 

Na začátku nového týdne se noví domovníci sešli také s obyvateli dotčených domů, aby se představili, vysvětlili jim svoji úlohu a začali společně všichni pracovat na zlepšení života v daných lokalitách.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře