Reklama
reklama

V Břeclavi a okolí se objevily skupinky „dobrodinců“ a překupníků

Strážníci a policisté z Břeclavi a okolí zaznamenali v těchto dnech zvýšený počet lidí, kteří se podloudným jednáním snaží od kolemjdoucích vybrat finanční příspěvek charitativního typu - nejčastěji v údajný prospěch hluchoněmých dětí - nebo kolemjdoucím nabízí ke koupi zboží pofiderní kvality a pochybného původu za údajně výhodně nízkou cenu.

Někdy se vydávají za hluchoněmé a k příspěvku na finanční charitativní sbírku vybízí prostřednictvím textu na papíru. "Často jde o osoby, respektive skupiny osob hovořících rumunsky nebo jinou evropskou řečí, k dopravě užívají aut s registračními značkami jiných členských států EU, mimo jiné Rumunska, Německa, Francie a jiných. Vyzýváme tímto všechny k velké obezřetnosti při jakýchkoli pouličních nabídkách zboží nebo služeb a k maximální opatrnosti při nabídce přispět na nějakou bohulibou aktivitu," uvedl mluvčí strážníků Zdeněk Novák.

Podomní prodej je na území města úředně zakázán. Konání sbírek se řídí přísnými úředními pravidly, kdy například osoba jednající ve prospěch sbírky musí mít u sebe povolení ke konání sbírky, musí se prokázat platným občanským průkazem, musí jít o osobu starší 18. let a peníze se musí vkládat do zapečetěné kasičky. "V případě výskytu podezřelých pouličních prodejců nebo osob jednajících ve prospěch Vám neznámé sbírky, ať se již s nimi setkáte na ulici, v obchodním domě, na parkovišti nebo silničním odpočívadle, učiňte oznámení na bezplatnou telefonní linku 156 (městská policie) nebo 158 (Policie ČR). Předejdete tím riziku podvedení sebe nebo vašich blízkých," dodal Novák.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře