Reklama
reklama

U moravského „moře“ na břehu Mušovských jezer vznikla vesnička z Freedomků

Ubytování na břehu jezera s výhledem na vinice a v architektonickém unikátu. Za takovou dovolenou Češi už nemusí do ciziny. Od konce června si tohoto jedinečného rekreačního bydlení budou moct užít na břehu Mušovských jezer. Vznikla zde totiž originální vesnička nízkoenergetických dřevostaveb, které navrhl architekt Marek Jan Štěpán. Ten získal i „architektonického Oscara“ za návrh areálu Café Fara v nedaleké Klentnici. Hosté si tu také budou moct užít speciality od místních farmářů a vinařů.

„Šest Freedomků rozmístíme přímo na břehu tak, aby z nich vznikla malá vesnička i s prostorem pro setkávání. Každý z nich bude mít odlišný interiér. Pět z nich vzniká ve spolupráci s firmami IKEA a Acer Interier. Pro šestý, který bude sloužit jako předváděcí, vytvořili nábytek speciálně naši designéři,“ uvedla Petra Němečková ze společnosti Freedomky.

Nová rekreační vesnička nabídne v pěti Freedomcích ubytování až pro 25 osob. Jak se může žít bez složenek, ekologicky a na malém ale do centimetru promyšleném prostoru, se mohou lidé přesvědčit v šestém – předváděcím – Freedomku. Ten bude zájemcům k dispozici v průběhu prázdnin každý den od 10 do 18 hodin.

Freedomky na břeh Mušovských jezer přivezly kamiony v úterý. V modelu M s ložnicí a kuchyní se bude moct ubytovat 4 až 5 osob. „Freedomky stojí v zahradě s výhledem na jezero. Vyšli jsme tím vstříc poptávce po rodinném ubytování, která se díky nově postavenému Aqualandu razantně zvýšila. Navíc se nám koncept Freedomků líbí, podobný typ ubytování v Česku nikdo jiný nenabízí,“ řekl Lubomír Vidlička, místopředseda představenstva Hotelu Termal Mušov, který bude ubytování ve Freedomcích provozovat.

Malé mobilní dřevostavby jsou jedinečné svou efektivností – každý centimetr v něm má svůj význam a využití. Navíc jsou koncipovány jako nízkoenergetické. „Svým konceptem zapadají do celosvětových trendů, kterých se také snažíme držet, jako je ekologie a udržitelný rozvoj. Úcta k okolní krajině a k půdě je pro nás důležitá. Hosté u nás mohou ochutnat nejen produkci místních vinařů, ale především pokrmy z čerstvých a sezónních surovin od  farmářů, které pečlivě vybíráme a na kterých stojí naše kuchyně,“ dodal Vidlička.

Největší vodní plocha na Moravě je podle něj ideální místo pro dovolenou. Zdejší příroda, nedaleký lednicko-valtický areál, vinařská tradice, cyklistické stezky, akvapark i nové adrenalinové atrakce přímo na hladině Mušovských jezer. Nejen tato lákadla ročně přivedou na jižní Moravu přes milion turistů. „Každý den můžete prožít úplně odlišné zážitky. Zatímco pondělí může být plné adrenalinových zážitků, v úterý už můžete relaxovat ve vinohradech nebo na plachetnici. Se stejnou filozofií přistupujeme i k bydlení ve Freedomcích. Je to svoboda, spojení s přírodou, ale zároveň vytvoření prostoru pro zklidnění a relaxaci,“ uvedla Němečková.

Její slova potvrzuje i Jakub Cerman, jeden z wakeboardistů, který si od loňského roku užívá přilehlou lanovou dráhu pro vodní lyže. „Je to skvělý nápad, Freedomky se k Pálavě hodí. Využijeme hlavně terasu, kde budeme moct posedět pohromadě a něco si ugrilovat. Tento typ ubytování nám chyběl,“ uvedl.

Freedomky jsou unikátní designové a do posledního centimetru promyšlené dřevostavby z kvalitních materiálů. Před čtyřmi lety způsobily nejen v České republice poprask díky svému jedinečnému přístupu k myšlence moderního a svobodného bydlení, unikátnímu designu a použitým technologiím. Splňují i ty největší nároky na estetické funkční bydlení na malé ploše. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře