Reklama
reklama

U gymnázia v Břeclavi se řeže. Výtěžek z dražby soch dostnou děti ve stacionáři

Čtyři břeclavští řezbáři. Čtyři umělecká díla. Břeclavské dřevosochání je ve své polovině, od pondělí na pěší zóně u gymnázia tvoří Josef Fröhlich, Jan Huňař, Oldřich Hutter a Vlastimil Cigáň. Co vytváří, nechtějí až do sobotní dražby říct, má to být překvapení. Už nyní ale sochy dostávají konkrétnější podobu.

Sešli jsme se už podruhé, letos je to první oficiální ročník. Oslovil jsem sedm řezbářů, ale i kvůli práci jsme se nakonec sešli čtyři. Zázemí máme velmi dobré, pracujeme ve stanech, takže nám nevadí ani déšť,“ usmíval se Josef Fröhlich. Jak prozradil, téma je volné, nechtěl totiž žádného řezbáře svazovat.

„Je dobře, že tady taková akce je a že kolem toho Josef Fröhlich tak běhá. Jsem rád, že jsme se tady mohli sejít, dík patří samozřejmě i městu,“ doplnil Vlastimil Cigáň s tím, že příští rok se chtějí na akci podílet všichni dohromady a v hlavě už mají i další myšlenky na zlepšení a případné rozšíření.

Vloni byl výtěžek z dražby třicet tisíc korun, řezbáři doufají, že letos bude ještě vyšší. „Chtěli bychom, aby byl výtěžek mnohem vyšší. Hlavně proto, že peníze půjdou pro břeclavský denní stacionář Utilis, takže pro děti. A už jsme se s klukama domlouvali, že i v dalších letech bychom chtěli peníze směřovat tam,“ prozradil Fröhlich.

Dražba se uskuteční v sobotu od 14 hodin před gymnáziem na pěší zóně. Licitátorem bude Karel Křivánek a o hudební doprovod se postará Charvatčánek. Chybět by neměly ani gajdy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře