Reklama
reklama

U gymnázia v Břeclavi se řeže. Výtěžek z dražby soch dostnou děti ve stacionáři

Čtyři břeclavští řezbáři. Čtyři umělecká díla. Břeclavské dřevosochání je ve své polovině, od pondělí na pěší zóně u gymnázia tvoří Josef Fröhlich, Jan Huňař, Oldřich Hutter a Vlastimil Cigáň. Co vytváří, nechtějí až do sobotní dražby říct, má to být překvapení. Už nyní ale sochy dostávají konkrétnější podobu.

Sešli jsme se už podruhé, letos je to první oficiální ročník. Oslovil jsem sedm řezbářů, ale i kvůli práci jsme se nakonec sešli čtyři. Zázemí máme velmi dobré, pracujeme ve stanech, takže nám nevadí ani déšť,“ usmíval se Josef Fröhlich. Jak prozradil, téma je volné, nechtěl totiž žádného řezbáře svazovat.

„Je dobře, že tady taková akce je a že kolem toho Josef Fröhlich tak běhá. Jsem rád, že jsme se tady mohli sejít, dík patří samozřejmě i městu,“ doplnil Vlastimil Cigáň s tím, že příští rok se chtějí na akci podílet všichni dohromady a v hlavě už mají i další myšlenky na zlepšení a případné rozšíření.

Vloni byl výtěžek z dražby třicet tisíc korun, řezbáři doufají, že letos bude ještě vyšší. „Chtěli bychom, aby byl výtěžek mnohem vyšší. Hlavně proto, že peníze půjdou pro břeclavský denní stacionář Utilis, takže pro děti. A už jsme se s klukama domlouvali, že i v dalších letech bychom chtěli peníze směřovat tam,“ prozradil Fröhlich.

Dražba se uskuteční v sobotu od 14 hodin před gymnáziem na pěší zóně. Licitátorem bude Karel Křivánek a o hudební doprovod se postará Charvatčánek. Chybět by neměly ani gajdy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře