Reklama
reklama

Tým břeclavských asistentů prevence kriminality se rozšířil na čtyři

S dalšími dvěma novými asistenty prevence kriminality (APK) se mohou v břeclavských ulicích setkat obyvatelé a návštěvníci Břeclavi. Počet asistentů prevence se tak zvýšil z nedávných dvou na současné čtyři.

Tito muži, kteří prošli přísným výběrovým řízením a následnými školeními, jsou v rámci města organizačně začleněni k městské policii. Nejedná se samozřejmě o strážníky, ale o jejich partnery z řad občanské veřejnosti. Městská policie využívá místní a osobní znalosti těchto asistentů, kteří budou provádět dohled nad dodržováním pořádku zejména v lokalitách s větším výskytem osob sociálně vyloučených nebo v místech, kde dochází k častějším problémům s dodržováním pořádku. Nedílnou součástí asistentů je také práce s dětmi a mládeží v mimoškolní době a dohled na příchod dětí do škol a odchod z nich.

První dvojice asistentů prevence kriminality tvořená Jaroslavem Danihelem a Janem Gabčem má na starost lokalitu zejména ulic Reigrova, Na Zahradách, Krátká, Sovadinova, J. Palacha, sady 28. října a Stromořadní; druhá dvojice ve složení Jiří David a Radek Danihel bude působit v Místní části Poštorná a Charvátská Nová Ves, tam zejména na sídlišti Na Valtické.

První asistent začal v Břeclavi působit od konce roku 2011. Projekt APK se od té doby velmi osvědčil a díky asistentům se podařilo městské i republikové policii vypátrat již řadu hledaných osob nebo odhalit nemalý počet pachatelů různých druhů protiprávních jednání. Projekt APK je hrazen z evropského Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře