Reklama
reklama

Tragický střet nákladních aut. Jeden šofér je mrtvý a druhý těžce zraněný.

Tragické následky si vyžádala dopravní nehoda na silnici mezi Mikulovem a obcí Sedlec. Stala se včera po druhé hodině odpolední.

Dvaadvacetiletý řidič jel s nákladním autem Volvo se slovenskou registrační značkou směrem na obec Sedlec. Při projíždění zatáčky pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy a najel do protisměru.

V té době tudy jela směrem na Mikulov nákladní souprava s cisternou, kterou řídil pětapadesátiletý muž z Brněnska.

I když se snažil intenzívně brzdit, střetu pro krátkou vzdálenost nezabránil.

Ve zcela zdemolovaných kabinách oba řidiči utrpěli velmi vážná zranění. Mladší z nich na místě zemřel a druhého transportoval vrtulník do nemocnice v Brně.

Po této kolizi byla silnice zcela neprůjezdná. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Dopravu odkláněli policisté po jiných objízdných trasách. Provoz byl zcela obnoven až dnes po sedmé hodině ranní. 

Hmotná škoda je vyčíslena na téměř čtyři miliony korun. Přesná příčina a míra zavinění je předmětem dalšího šetření.

V souvislosti s touto dopravní nehodou upozorňuje policie řidiče, aby důkladně sledovali dopravní značení a rychlost jízdy přizpůsobili zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Komentáře