Reklama
reklama

Tragický střet nákladních aut. Jeden šofér je mrtvý a druhý těžce zraněný.

Tragické následky si vyžádala dopravní nehoda na silnici mezi Mikulovem a obcí Sedlec. Stala se včera po druhé hodině odpolední.

Dvaadvacetiletý řidič jel s nákladním autem Volvo se slovenskou registrační značkou směrem na obec Sedlec. Při projíždění zatáčky pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy a najel do protisměru.

V té době tudy jela směrem na Mikulov nákladní souprava s cisternou, kterou řídil pětapadesátiletý muž z Brněnska.

I když se snažil intenzívně brzdit, střetu pro krátkou vzdálenost nezabránil.

Ve zcela zdemolovaných kabinách oba řidiči utrpěli velmi vážná zranění. Mladší z nich na místě zemřel a druhého transportoval vrtulník do nemocnice v Brně.

Po této kolizi byla silnice zcela neprůjezdná. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Dopravu odkláněli policisté po jiných objízdných trasách. Provoz byl zcela obnoven až dnes po sedmé hodině ranní. 

Hmotná škoda je vyčíslena na téměř čtyři miliony korun. Přesná příčina a míra zavinění je předmětem dalšího šetření.

V souvislosti s touto dopravní nehodou upozorňuje policie řidiče, aby důkladně sledovali dopravní značení a rychlost jízdy přizpůsobili zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
V centru Brna vzniká z iniciativy městské části Brno-střed zcela nový galerijní bod ve veřejném prostoru. Na Šilingrově náměstí, v místě souběhu ulic Dominikánské a Starobrněnské, dojde k vytvoření...
15.08.2017 - 07:40
Tísňovou linku brněnské městské policie využil včera po druhé hodině ráno svědek, který podle svých slov sledoval na parkovišti v Bohunické ulici zloděje.
14.08.2017 - 07:51
Dětské hřiště a pískoviště na náměstí 28. října dostalo novou ochranou plachtu.
12.08.2017 - 08:12
Komentáře