Reklama
reklama

Tragický střet nákladních aut. Jeden šofér je mrtvý a druhý těžce zraněný.

Tragické následky si vyžádala dopravní nehoda na silnici mezi Mikulovem a obcí Sedlec. Stala se včera po druhé hodině odpolední.

Dvaadvacetiletý řidič jel s nákladním autem Volvo se slovenskou registrační značkou směrem na obec Sedlec. Při projíždění zatáčky pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy a najel do protisměru.

V té době tudy jela směrem na Mikulov nákladní souprava s cisternou, kterou řídil pětapadesátiletý muž z Brněnska.

I když se snažil intenzívně brzdit, střetu pro krátkou vzdálenost nezabránil.

Ve zcela zdemolovaných kabinách oba řidiči utrpěli velmi vážná zranění. Mladší z nich na místě zemřel a druhého transportoval vrtulník do nemocnice v Brně.

Po této kolizi byla silnice zcela neprůjezdná. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Dopravu odkláněli policisté po jiných objízdných trasách. Provoz byl zcela obnoven až dnes po sedmé hodině ranní. 

Hmotná škoda je vyčíslena na téměř čtyři miliony korun. Přesná příčina a míra zavinění je předmětem dalšího šetření.

V souvislosti s touto dopravní nehodou upozorňuje policie řidiče, aby důkladně sledovali dopravní značení a rychlost jízdy přizpůsobili zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře