Reklama
reklama

Terminál už poroste do výšky, silnice může být průjezdná dříve

S problémy se na začátku stavby potýkala firma Strabag, která pro město Břeclav staví přestupní terminál u vlakového nádraží. Desítky kabelů, které nikdo nezanesl do map, pozastavily práce hned několikrát. Nyní už se ale stavba začíná rýsovat a silnice by mohla být průjezdná dříve.

„K poslednímu pozastavení navíc došlo kvůli slabému podloží pod budoucím kruhovým objezdem. Pokud ale nenastane tuhá zima, chceme jednat s dopravním inspektorátem o předčasném užívání silnice. Prozatím sice jen pro auta, ale i tak by se výrazně uvolnila situace,“ prozradil břeclavský místostarosta Jaroslav Parolek dobrou zprávu pro všechny, kteří využívají ulici Stromořadní. Podle plánu totiž má být uzavřená až do 15. září příštího roku.

Jak doplnil, k zemi už měla jít také budova bývalé ubytovny. „České dráhy nám ji prodaly i s demoličním výměrem. Když ale vybraná firma začala s bouráním, zjistili, že na náš štít je napojená jejich budova s výpočetní technikou, která by také spadla. Proto práce opět stojí,“ popsal.

Starosta Oldřich Ryšavý jej pak ještě doplnil, že město v minulosti zajistilo rodinám v tomto bytovém domě ubytování v městských bytech. Nicméně smlouva nebyla ošetřená, a tak město nyní budovu vykoupilo bez jakéhokoliv zvýhodnění.

Obavu nemusejí mít lidé ani o cyklostezku, která lemuje silnici. „Panují obavy, zda nebudeme muset vracet dotaci, díky které jsme ji postavili. Nebudeme. Tento daný úsek jsme stavěli bez dotace a po vybudování kruhové křižovatky vznikne nový úsek pro cyklisty,“ nechal se slyšet starosta Ryšavý.

Rozpočet na vybudování terminálu i kruhové křižovatky je 57 milionů korun bez DPH, na samotný terminál pak město získalo dotaci téměř 39 milionů z Regionálního operačního programu Jihovýchod.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře