Reklama
reklama

Strážníci vytahovali psa, který spadl do šachty

Otevřená vodovodní šachta se málem stala osudnou malému psovi, který v mrazivém počasí spadl dovnitř. Z dvoumetrové jámy mu pomohli břeclavští strážníci.

Psa spadeného do vodovodní šachty vytahovali v úterý po poledni břeclavští strážníci. V mrazivém počasí bylo zvíře uvězněno asi půl druhého metru pod povrchem a jeho cesta zpět na zem by byla bez lidské pomoci zcela nemožná. Pes však měl štěstí. Ačkoli totiž byla šachta, která se mu stala nedobrovolným vězením, na méně frekventovaném místě, všiml si jeho kňučení a štěkotu náhodně procházející muž. Ten ihned zalarmoval městské policisty, kteří psa z šachty hydrantu rychle vyprostili.

"Psí smolař při pádu naštěstí neutrpěl žádné zranění a poté, co mu strážníci dali najíst a napít, putoval do tepla a péče pracovníku útulku pro opuštěná zvířata v Bulharech na Břeclavsku," uvedl mluvčí strážníků Zdeněk Novák.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Začíná období viróz, a ačkoliv jde o nepříjemné onemocnění, většinou jeho léčba nevyžaduje zásah záchranářů a výjezd resuscitačního vozu. Jihomoravští záchranáři přesto evidují desítky hovorů denně...
14.11.2018 - 15:30
V pondělí dopoledne přijali policisté stručné oznámení o tom , že se mezi auty ve Štouračově ulici prochází kůň bez doprovodu.
14.11.2018 - 15:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Úřad začne vracet peníze rezidentům, kteří za první auto před změnou ceníku zaplatili 600 korun. Změna se týká druhé vlny parkování. Vrácení peněz je ale podmíněné žádostí.
14.11.2018 - 07:00
Ruské kolo na Moravském náměstí už stojí Foto: Centrum news
Už za deset dní v Brně začne opravdová vánoční atmosféra. Vánoční trhy na čtyřech brněnských náměstí odstartují 23. listopadu, takže intenzivní přípravy na vánoční Brno jsou v plném proudu.
13.11.2018 - 13:58
Koncerty se uskuteční v DRFG aréně Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Legendární kapela Lucie dnes v Ostravě startuje své turné, na kterém zahraje nejen své hity, ale také písničky z nového alba EvoLucie. V Brně bude mít rovnou dva koncerty, které se uskuteční 17. a 18...
13.11.2018 - 06:00
Dělníky vystřídají stánky Foto: MMB
Po několika měsících se otevírá opravené Dominikánské náměstí. Při celkové rekonstrukci byly opraveny všechny inženýrské sítě, proběhl archeologický výzkum, na hotové náměstí pak přibyly stromy a...
12.11.2018 - 19:40
Komentáře