Reklama
reklama

Strážníci rozbíjejí síť podomních prodejců, kteří vzali Břeclav útokem

Další vlnu novodobých nájezdníků v podobě podomních obchodníků se zaručeně levnou energií zaregistrovali na území Břeclavi strážníci městské policie.

Již čtvrtým dnem za sebou se setkáváme se skupinkami těchto lidí, nabízejících zvláště v bytových domech sídlištní zástavby zprostředkování smluv o dodávkách elektřiny nebo plynu. Tuto činnost přitom déle než rok zakazuje Tržní řád města Břeclavi. Podomní prodejci si toho jsou velmi dobře vědomi a snaží se co nejrychleji a za využití různých přesvědčovacích taktik ulovit do „svých sítí“ především starší osoby a seniory. Břeclavským strážníkům se zatím podařilo vypátrat ne-li všechny, pak jistě většinu z členů těchto koordinovaných skupin podomních prodejců, jimž ve správním řízení hrozí velmi vysoké pokuty, ve správním řízení až 200.000 Kč. Vysoká míra úspěšnosti dopadení těchto osob, které pohrdají vyhláškami a nařízeními našeho města je dána velmi dobrou spoluprací veřejnosti s městskou policií. Lidé nám zavčas hlásí nejen to, že je doslova mezi dveřmi obtěžoval nějaký nezvaný prodejce. Hlásí nám i to, že třeba přesvědčovací taktice obchodníků na chodbě domu podlehli „a něco podepsali“, a za chvíli začali pochybovat o správnosti svého rozhodnutí k něčemu se narychlo uvázat.

Městská policie Břeclav v této souvislosti žádá obyvatele Břeclavi o pokračování pomoci při potírání prodejců provozujících svou činnost zakázaným způsobem. Uvítáme jak neprodleně poskytnuté informace o pohybu těchto podomních prodejců, tak i následné svědecké výpovědi. Upozorňujeme také na velkou rizikovost jakýchkoli narychlo mezi dveřmi sjednávaných smluv i podepisování údajně nezávazných formulářů, a to včetně nezřídka se objevujících se bianco podpisů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře