Reklama
reklama

Strážníci rozbíjejí síť podomních prodejců, kteří vzali Břeclav útokem

Další vlnu novodobých nájezdníků v podobě podomních obchodníků se zaručeně levnou energií zaregistrovali na území Břeclavi strážníci městské policie.

Již čtvrtým dnem za sebou se setkáváme se skupinkami těchto lidí, nabízejících zvláště v bytových domech sídlištní zástavby zprostředkování smluv o dodávkách elektřiny nebo plynu. Tuto činnost přitom déle než rok zakazuje Tržní řád města Břeclavi. Podomní prodejci si toho jsou velmi dobře vědomi a snaží se co nejrychleji a za využití různých přesvědčovacích taktik ulovit do „svých sítí“ především starší osoby a seniory. Břeclavským strážníkům se zatím podařilo vypátrat ne-li všechny, pak jistě většinu z členů těchto koordinovaných skupin podomních prodejců, jimž ve správním řízení hrozí velmi vysoké pokuty, ve správním řízení až 200.000 Kč. Vysoká míra úspěšnosti dopadení těchto osob, které pohrdají vyhláškami a nařízeními našeho města je dána velmi dobrou spoluprací veřejnosti s městskou policií. Lidé nám zavčas hlásí nejen to, že je doslova mezi dveřmi obtěžoval nějaký nezvaný prodejce. Hlásí nám i to, že třeba přesvědčovací taktice obchodníků na chodbě domu podlehli „a něco podepsali“, a za chvíli začali pochybovat o správnosti svého rozhodnutí k něčemu se narychlo uvázat.

Městská policie Břeclav v této souvislosti žádá obyvatele Břeclavi o pokračování pomoci při potírání prodejců provozujících svou činnost zakázaným způsobem. Uvítáme jak neprodleně poskytnuté informace o pohybu těchto podomních prodejců, tak i následné svědecké výpovědi. Upozorňujeme také na velkou rizikovost jakýchkoli narychlo mezi dveřmi sjednávaných smluv i podepisování údajně nezávazných formulářů, a to včetně nezřídka se objevujících se bianco podpisů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře