Reklama
reklama

Senior vyrobil zbraň s trnem v jatečním náboji. Jeho příbuzný si prostřelil hlavu

V Mikulově došlo k postřelení muže. Na místě policisté zjistili, že 65letý muž se zranil výstřelem z domácky vyrobené zbraně v rodinném domku svého strýce. Jeho 81letý příbuzný ji nelegálně vyrobil a nechal ležet v jednom pokoji. 

Zbraň, kterou senior vyrobil, byla opravdu nevšední. Rozhodně byla schopná střelby, byl do ní nabitý kovový trn spolu s jatečním nábojem. „K výstřelu došlo podle doposud zjištěných informací nešťastnou náhodou, kdy mladší z mužů manipuloval s touto vyrobenou zbraní,“ uvedla k případu mluvčí policie Kamila Haraštová.

Policisté na místě zajistili veškeré stopy a nyní čekají na výsledky expertíz. Jednaosmdesátiletého muže, který zbraň vyrobil a je podezřelý z nedovoleného ozbrojování, zadrželi a v současné době se podrobuje lékařskému vyšetření. Snad jen pro doplnění lze upřesnit, že za obdobný skutek byl již v minulosti obviněn. Policisté u něho dříve nalezli podomácku upravenou plynovou pistoli.

Celá událost zůstává nadále v šetření. Postřelený muž utrpěl těžká poranění hlavy a musel být transportován leteckou záchrannou službou do brněnské nemocnice.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře