Reklama
reklama

S Land roverem vjel do rybníka. Auto se potopilo, ale řidič stihl vyplavat

Neuvěřitelné štěstí měl 45letý řidič, který včera těsně před půlnocí projížděl okolo rybníku Apollo v Lednici na Břeclavsku. Když sjel s autem do rybníka, stihl vyplavat a na břehu ho zachránil další šofér.

Muž jel osobním vozidlem Land Rover ve směru od Lednice na Břeclav a v místě, kde je mírná zatáčka, sjel z vozovky přímo do vody. Muž cestoval v autě sám. Naštěstí se mu podařilo dostat se z vozidla ven a doplavat ke břehu. V tu chvíli okolo projížděl další řidič, který na hladině zahlédl světla. Zastavil u kraje rybníku, kde našel promrzlého muže, kterého naložil k sobě do vozu. Pak zavolal na tísňovou linku a celou událost nahlásil.

„Dopravní policisté provedli prvotní úkony a na místo přizvali policejní potápěče a hasiče. Za několik hodin se jim podařilo auto z vody vytáhnout,“ uvedla mluvčí policie Kamila Haraštová.

Řidič Land roveru řídil střízlivý, škoda na autě je vyčíslena přes milion korun. Co přesně stálo za příčinou dopravní nehody, je nadále v šetření. Muž naštěstí neutrpěl žádná zranění.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře