Reklama
reklama

Rybář si nechal v peněžence PIN, zloděj mu vybílil kartu

Na takový rybolov muž z Mikulovska hned tak nezapomene. Když se věnoval rybám, pořádně si nehlídal svoji peněženku. Po několika hodinách pak zjistil, že je pryč a s ní i doklady, platební karta a poznačený PIN.

Marně hledal svoje věci muž u rybníka v Sedlci. Peněženku nechal položenou vedle sebe v době, kdy lovil ryby. Po pár hodinách už ji nenašel. „Jak se později ukázalo, muž navíc doplatil na to, že u karet nechal poznamenaný PIN. Pachatel toho okamžitě využil a provedl výběr,“ popsala mluvčí břeclavské policie Kamila Haraštová.

Poznačit si PIN blízko karty je to nejhorší, co může majitel karty udělat. „Znovu upozorňujeme občany, aby nenechávali PIN viditelně vyznačený v blízkosti platební karty. Mnohdy se stane, že než stačí okradený zablokovat svoje finance, zloděj je rychlejší a neoprávněným výběrem připraví majiteli konta nemilé překvapení,“ upřesnila Haraštová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře