Reklama
reklama

Požár kombajnu způsobil škodu za čtyři miliony korun

Nejprve začal u Staroviček na Břeclavsku hořet kombajn, pak od něj chytlo i pole. Pět hasičských jednotek tak v pondělí u požáru zasahovalo tři hodiny. Během dne následně vyjížděly k sedmi podobným požárům, situace se obrátila s příchodem vydatného deště.

Stroj začal hořet vlivem technické závady. „Následkem požáru se uvolnilo kolo kombajnu a samovolně se valilo polem po svahu dolů a zapalovalo další obilí,“ popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Plameny zachvátily jak stojící obilí, tak přilehlé strniště. Po jedné hodině už měli hasiči požár, zbývalo jen ochlazovat zničený kombajn a zastavit únik nafty. „Včasným zásahem dobrovolných a profesionálních hasičů se podařilo zabránit rozšíření požáru na přilehlé lány s obilím a zamezit tak dalším vysokým škodám," dodal.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
Komentáře