Reklama
reklama

Poštovní holub z Rumunska dorazil do Břeclavi. A před strážníky uletěl

Oznámení o okřídleném pošťákovi, který se zřejmě ocitl v problémové situaci, přijali o čtvrtečním poledni břeclavští strážníci. Pozorná žena jim totiž nahlásila, že už týden kolem jejího domova popochází údajně poštovní holub z Rumunska a ne a ne odletět pryč.

Když ptačí světoběžník spatřil uniformu přicházejících strážníků, ukázalo se, že nejen nohy, ale i křídla mu fungují a to velmi dobře. Vzhledem k tomu, že holub při svém útěku - či spíše úletu - před hlídkou předvedl bezchybný letecký výkon, hlídka usoudila, že zjevně není zraněn a ponechala jej na nedalekém stromě, odkud z výšky v klidu sledoval dění pod sebou.

Zda okřídlence při jeho cestě Evropou uhranula břeclavská panoramata a pohostinnost zdejšího lidu nebo zda s dojemnou pošťáckou houževnatostí vyhlíží adresáta jím přepravovaného vzkazu, se už strážníkům zjistit nepodařilo. "Jisté je jen pouze to, že pokud již pták Břeclav neopustil, žije v ní dosud," dodal s úsměvem mluvčí břeclavských strážníků Zdeněk Novák.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře