Reklama
reklama

Policisté zadrželi o víkendu dvanáct běženců

Při noční akci, na které se podíleli cizinečtí policisté, policisté ze speciální pořádkové jednotky i obvodního oddělení v Břeclavi, bylo zadrženo 12 cizinců bez cestovních dokladů.

V rychlíku Chopin cestovalo celkem 9 osob bez povolení k pobytu na území České republiky, ve vlaku EuroNight Metropol směřujícím do Berlína pak další 3 běženci. Jednalo se o cizince ze Sýrie, Afghánistánu a Gambie.

Aktuálně policisté zjišťují, zda v některé zemi nepožádali o azyl. Byla mezi nimi i těhotná žena a dva mladiství. Proto ve věci spolupracují i s pracovníky Orgánu sociálně-právní ochrany dětí.

Včera policie zadržela také jednoho Afghánce v autobusu z Rakouska a během kontroly dalšího dopoledního dalšího běžence. I tentokrát šlo o občana Sýrie.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
Komentáře