Reklama
reklama

Policie: Houbaři, auto není výkladní skříň a na lesní cesty rozhodně nepatří

S nastalou houbařskou sezonou roste nejen počet houbařů v lesích, ale i počty odstavených automobilů v jejich okolí. Motorizovaní houbaři by měli mít na paměti dvě zásady: auty nevjíždět do lesů a neparkovat v nich a dále odstavená vozidla by měli před odchodem do lesa řádně zajistit a nenechávat v nich zbytečně cennosti.

Stejně jako v případě odstavování vozidel na parkovištích nebo před koupališti platí okřídlené rčení, že auto není výkladní skříň. Samozřejmě že vůz ponechaný houbařem povětšinou na delší čas bez dozoru u lesa se pro nenechavce všeho druhu může stát zajímavou kořistí. Riziko krádeží věcí z vozidla nebo krádeže automobilu se zvětšuje, pakliže automobil jeho řidič řádně nezajistí (neuzamkne, nechá nedovřená okénka) nebo pokud jsou uvnitř byť uzamčeného vozidla viditelně ponechány cennosti jako mobilní telefony, tablety, notebooky, peněženky či doklady a podobně.

Stejně tak prodražit se však houbařům z řad nedisciplinovaných motoristů může nerespektování dopravních předpisů nebo lesního zákona. Zanechávání vozidel mimo místa k tomu určená nebo vjíždění na lesní cesty či parkování na nich jsou totiž přestupky, za které řidičům hrozí finanční sankce. Obecně totiž platí, že do lesů je vjezd zakázán a výjimka je možná pouze na povolení lesního správce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře