Reklama
reklama

Pálavské vinobraní je připraveno hostit a bavit desetitisíce návštěvníků

Již za měsíc začne 68. ročník Pálavského vinobraní, jedné z nejpopulárnějších události moravského pozdního léta. V Mikulově se 11. až 13. září opět sejdou desetitisíce návštěvníků, které přilákala známá jména účinkujících, neopakovatelná festivalová atmosféra i město samotné. 

Kouzlo Pálavského vinobraní spočívá v tom, že nabízí zážitky skutečně širokému spektru lidí různých zájmů a generací. Ti si tak na různých místech najdou to své – mohou se vydat za vínem či burčákem, populární hudbou,  cimbálkou nebo jazzem anebo s dětmi na šermíře     a pohádky.

V nově zrekonstruovaném amfiteátru i na dalších třech žánrových scénách se vystřídají stálice naší populární scény, jako jsou Hana Zagorová, Věra Špinarová, MIG 21, Monkey Business, Hradišťan, Buty, Portless, Ondřej Brzobohatý, Ondřej Ruml, Marta Jandová, Michala Hrůza, bratři Ebenové, Michal Prokop & Framus Five, Elis a David Deyl a mnozí další. Sobotní program na hlavním pódiu amfiteátru bude moderovat Jakub Kohák, známý reklamní režisér, herec a bavič.

Příznivci klidnějších žánrů, jako je jazz nebo mluvené slovo, se sejdou na vystoupeních Jazzpetitu, Junior Bandu z Pohořelic, Jiřího Stivína nebo imitátora Petra Jablonského. Moravská lidová a dechová hudba i zpěv tradičně patří na mikulovské náměstí. Bohatý a zábavný program pro děti bude připraven na Kozím hrádku i v zámecké zahradě – kejklíři, komedianti, rytířské hry, pohádky, zpívání, škola žonglování i střílení z luku a soutěž malých sommelierů.

Vinobraní je vždy korunováno královským průvodem s krojovanou družinou. Královou je již popáté Chantal Poullain, která o Mikulovu říká, že jí v mnohém připomíná krásy její rodné Francie. Doprovodí ji samozřejmě družinou vysvobozený král Václav IV. V neděli před polednem pak již bez královského úboru vystoupá Chantal Poullain i představitelé města Mikulov na Svatý Kopeček s nedávno renovovanou křížovou cestou.

Víno, posvěcené bohem Bakchem, který se i letos představí ve městě osobně, bude při vinobraní plnit skleničky na mnoha místech v Mikulově. V hlavním sále zámku se bude konat další ročník Národní soutěže vín, na níž odborná i laická veřejnost ochutná přes 500 vzorků bílých, růžových i červených vín mikulovské podoblasti. A stejně tak zde můžete ochutnat v rámci prohlídek a řízených degustací vína z vinařství Vinofol, Víno Mikulov, Víno Marcinčák nebo Vinařství Volařík. „Koštovat“ se bude i ve Vinařském městečku v Kapucínské ulici, ve stáncích na náměstí i v okolních vinotékách, restauracích a penzionech. Pokračuje i soutěž Mikulovský nos, Mistrovství České republiky v rozeznávání vůní ve víně. U Udírenské věže zámku si hosté mohou zahrát na vinaře při klasickém zpracování hroznů na ručním mlýnku    a pomocí mechanického lisu. Ze zakoupené hroznové šťávy pak mohou návštěvníci vinobraní zkusit udělat doma vlastní burčák.

Do konce srpna se vstupenky na třídenní program vinobraní prodávají za zvýhodněnou cenu za 490 Kč. Na začátku září a na místě v pokladně pak za 550 Kč.

Informace o vstupenkách, dopravě, parkování nebo ubytování najdete na webových stránkách www.palavske-vinobrani.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Komentáře