Reklama
reklama

Pálavské vinobraní je připraveno hostit a bavit desetitisíce návštěvníků

Již za měsíc začne 68. ročník Pálavského vinobraní, jedné z nejpopulárnějších události moravského pozdního léta. V Mikulově se 11. až 13. září opět sejdou desetitisíce návštěvníků, které přilákala známá jména účinkujících, neopakovatelná festivalová atmosféra i město samotné. 

Kouzlo Pálavského vinobraní spočívá v tom, že nabízí zážitky skutečně širokému spektru lidí různých zájmů a generací. Ti si tak na různých místech najdou to své – mohou se vydat za vínem či burčákem, populární hudbou,  cimbálkou nebo jazzem anebo s dětmi na šermíře     a pohádky.

V nově zrekonstruovaném amfiteátru i na dalších třech žánrových scénách se vystřídají stálice naší populární scény, jako jsou Hana Zagorová, Věra Špinarová, MIG 21, Monkey Business, Hradišťan, Buty, Portless, Ondřej Brzobohatý, Ondřej Ruml, Marta Jandová, Michala Hrůza, bratři Ebenové, Michal Prokop & Framus Five, Elis a David Deyl a mnozí další. Sobotní program na hlavním pódiu amfiteátru bude moderovat Jakub Kohák, známý reklamní režisér, herec a bavič.

Příznivci klidnějších žánrů, jako je jazz nebo mluvené slovo, se sejdou na vystoupeních Jazzpetitu, Junior Bandu z Pohořelic, Jiřího Stivína nebo imitátora Petra Jablonského. Moravská lidová a dechová hudba i zpěv tradičně patří na mikulovské náměstí. Bohatý a zábavný program pro děti bude připraven na Kozím hrádku i v zámecké zahradě – kejklíři, komedianti, rytířské hry, pohádky, zpívání, škola žonglování i střílení z luku a soutěž malých sommelierů.

Vinobraní je vždy korunováno královským průvodem s krojovanou družinou. Královou je již popáté Chantal Poullain, která o Mikulovu říká, že jí v mnohém připomíná krásy její rodné Francie. Doprovodí ji samozřejmě družinou vysvobozený král Václav IV. V neděli před polednem pak již bez královského úboru vystoupá Chantal Poullain i představitelé města Mikulov na Svatý Kopeček s nedávno renovovanou křížovou cestou.

Víno, posvěcené bohem Bakchem, který se i letos představí ve městě osobně, bude při vinobraní plnit skleničky na mnoha místech v Mikulově. V hlavním sále zámku se bude konat další ročník Národní soutěže vín, na níž odborná i laická veřejnost ochutná přes 500 vzorků bílých, růžových i červených vín mikulovské podoblasti. A stejně tak zde můžete ochutnat v rámci prohlídek a řízených degustací vína z vinařství Vinofol, Víno Mikulov, Víno Marcinčák nebo Vinařství Volařík. „Koštovat“ se bude i ve Vinařském městečku v Kapucínské ulici, ve stáncích na náměstí i v okolních vinotékách, restauracích a penzionech. Pokračuje i soutěž Mikulovský nos, Mistrovství České republiky v rozeznávání vůní ve víně. U Udírenské věže zámku si hosté mohou zahrát na vinaře při klasickém zpracování hroznů na ručním mlýnku    a pomocí mechanického lisu. Ze zakoupené hroznové šťávy pak mohou návštěvníci vinobraní zkusit udělat doma vlastní burčák.

Do konce srpna se vstupenky na třídenní program vinobraní prodávají za zvýhodněnou cenu za 490 Kč. Na začátku září a na místě v pokladně pak za 550 Kč.

Informace o vstupenkách, dopravě, parkování nebo ubytování najdete na webových stránkách www.palavske-vinobrani.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Hnutí Žít Brno se rozhodlo napsat italskému premiérovi dopis, ve kterém uvádí, že pokud domluva s jeho českým protějškem Andrejem Babišem dopadne úspěšně, "klidně si těch pár lidí vezmeme do...
20.07.2018 - 06:30
Hledaný pachatel Foto: PČR
Kriminalisté od nedělního rána pátrají po muži, který se pokusil znásilnit mladou ženu v brněnské Líšni. Naštěstí jej vyrušil svědek, který slyšel křik a volání o pomoc. Poznáváte muže na fotografii...
19.07.2018 - 19:40
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Komentáře