Reklama
reklama

Pálavské vinobraní je připraveno hostit a bavit desetitisíce návštěvníků

Již za měsíc začne 68. ročník Pálavského vinobraní, jedné z nejpopulárnějších události moravského pozdního léta. V Mikulově se 11. až 13. září opět sejdou desetitisíce návštěvníků, které přilákala známá jména účinkujících, neopakovatelná festivalová atmosféra i město samotné. 

Kouzlo Pálavského vinobraní spočívá v tom, že nabízí zážitky skutečně širokému spektru lidí různých zájmů a generací. Ti si tak na různých místech najdou to své – mohou se vydat za vínem či burčákem, populární hudbou,  cimbálkou nebo jazzem anebo s dětmi na šermíře     a pohádky.

V nově zrekonstruovaném amfiteátru i na dalších třech žánrových scénách se vystřídají stálice naší populární scény, jako jsou Hana Zagorová, Věra Špinarová, MIG 21, Monkey Business, Hradišťan, Buty, Portless, Ondřej Brzobohatý, Ondřej Ruml, Marta Jandová, Michala Hrůza, bratři Ebenové, Michal Prokop & Framus Five, Elis a David Deyl a mnozí další. Sobotní program na hlavním pódiu amfiteátru bude moderovat Jakub Kohák, známý reklamní režisér, herec a bavič.

Příznivci klidnějších žánrů, jako je jazz nebo mluvené slovo, se sejdou na vystoupeních Jazzpetitu, Junior Bandu z Pohořelic, Jiřího Stivína nebo imitátora Petra Jablonského. Moravská lidová a dechová hudba i zpěv tradičně patří na mikulovské náměstí. Bohatý a zábavný program pro děti bude připraven na Kozím hrádku i v zámecké zahradě – kejklíři, komedianti, rytířské hry, pohádky, zpívání, škola žonglování i střílení z luku a soutěž malých sommelierů.

Vinobraní je vždy korunováno královským průvodem s krojovanou družinou. Královou je již popáté Chantal Poullain, která o Mikulovu říká, že jí v mnohém připomíná krásy její rodné Francie. Doprovodí ji samozřejmě družinou vysvobozený král Václav IV. V neděli před polednem pak již bez královského úboru vystoupá Chantal Poullain i představitelé města Mikulov na Svatý Kopeček s nedávno renovovanou křížovou cestou.

Víno, posvěcené bohem Bakchem, který se i letos představí ve městě osobně, bude při vinobraní plnit skleničky na mnoha místech v Mikulově. V hlavním sále zámku se bude konat další ročník Národní soutěže vín, na níž odborná i laická veřejnost ochutná přes 500 vzorků bílých, růžových i červených vín mikulovské podoblasti. A stejně tak zde můžete ochutnat v rámci prohlídek a řízených degustací vína z vinařství Vinofol, Víno Mikulov, Víno Marcinčák nebo Vinařství Volařík. „Koštovat“ se bude i ve Vinařském městečku v Kapucínské ulici, ve stáncích na náměstí i v okolních vinotékách, restauracích a penzionech. Pokračuje i soutěž Mikulovský nos, Mistrovství České republiky v rozeznávání vůní ve víně. U Udírenské věže zámku si hosté mohou zahrát na vinaře při klasickém zpracování hroznů na ručním mlýnku    a pomocí mechanického lisu. Ze zakoupené hroznové šťávy pak mohou návštěvníci vinobraní zkusit udělat doma vlastní burčák.

Do konce srpna se vstupenky na třídenní program vinobraní prodávají za zvýhodněnou cenu za 490 Kč. Na začátku září a na místě v pokladně pak za 550 Kč.

Informace o vstupenkách, dopravě, parkování nebo ubytování najdete na webových stránkách www.palavske-vinobrani.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře