Reklama
reklama

Opravy jsou nutné. Otevření bazénu v Břeclavi se zpozdí o týdny

O několik týdnů se zpozdí otevření břeclavského krytého bazénu. Důvodem je nejen rekonstrukce vzduchotechniky, kterou město chtělo opravit až v další etapě. Opravy, které začaly již v polovině června letošního roku, ihned po skončení sezony, ukázaly hned několik větších problémů, které musí stavaři vyřešit.

„Jsme veřejnou institucí, která musí dodržovat legislativu týkající se výběrového řízení. Určitě jsme nic nepodcenili. Ihned po převzetí bazénů na začátku letošního roku jsme provedli potřebné obhlídky, naplánovali opravy. Ale postupně se ukazuje, že dvacet let starý bazén potřebuje větší zásahy, než jsme si mysleli,“ uvedl místostarosta Richard Zemánek.

Původní opravy, které měly být hotové během září, vysoutěžila radnice za čtyři miliony korun. Nicméně už tady se ukázalo, že jsou potřeba další vícepráce. „Protože dochází k sanaci spodního tělesa, museli jsme odstranit veškerou instalaci. Tedy rozvody vody a vzduchotechniky, abychom se k bazénu dostali. Během toho docházelo k úniku vody, i když byl již bazén vypuštěný. Takže dalším průzkumem jsme zjistili, že nám voda díky netěsnosti trysek vtéká do konstrukcí. Takže to jsou další práce navíc. Hrozilo, že pokud nezasáhneme, mohlo by dojít k fatálním poruchám a následné opravy by byly mnohonásobně vyšší,“ prozradil Milan Stávek z odboru rozvoje a správy.

Jak doplnil, provoz vzduchotechniky byl již teď velmi neekonomický. „Vzduchotechnika nasávala studený vzduch, ohřála se a pak jsme ji zase vypustili. Proto jsme přistoupili k tomu, že chceme kompletní rekonstrukci vzduchotechniky, která je však vyčíslená na 8,5 milionu korun. V současné době je i kvůli nedostatku peněz vypsáno výběrové řízení na rekonstrukci spodní části, kde je ta nejkritičtější část vzduchotechniky. A to z důvodu chlóru a jiných nebezpečných látek,“ sdělil Stávek.

Místostarosta Zemánek ví, že zavřený bazén způsobí nepříjemnosti nejen veřejnosti, ale také školám. Nicméně o nutnosti opravy nepochybuje. „Bazén je starý, teď se ukazuje, že bychom stejně vše během dvouměsíční odstávky nebyli schopní vyřešit. Děkujeme všem za pochopení,“ sdělil Zemánek.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Komentáře