Reklama
reklama

Opravy jsou nutné. Otevření bazénu v Břeclavi se zpozdí o týdny

O několik týdnů se zpozdí otevření břeclavského krytého bazénu. Důvodem je nejen rekonstrukce vzduchotechniky, kterou město chtělo opravit až v další etapě. Opravy, které začaly již v polovině června letošního roku, ihned po skončení sezony, ukázaly hned několik větších problémů, které musí stavaři vyřešit.

„Jsme veřejnou institucí, která musí dodržovat legislativu týkající se výběrového řízení. Určitě jsme nic nepodcenili. Ihned po převzetí bazénů na začátku letošního roku jsme provedli potřebné obhlídky, naplánovali opravy. Ale postupně se ukazuje, že dvacet let starý bazén potřebuje větší zásahy, než jsme si mysleli,“ uvedl místostarosta Richard Zemánek.

Původní opravy, které měly být hotové během září, vysoutěžila radnice za čtyři miliony korun. Nicméně už tady se ukázalo, že jsou potřeba další vícepráce. „Protože dochází k sanaci spodního tělesa, museli jsme odstranit veškerou instalaci. Tedy rozvody vody a vzduchotechniky, abychom se k bazénu dostali. Během toho docházelo k úniku vody, i když byl již bazén vypuštěný. Takže dalším průzkumem jsme zjistili, že nám voda díky netěsnosti trysek vtéká do konstrukcí. Takže to jsou další práce navíc. Hrozilo, že pokud nezasáhneme, mohlo by dojít k fatálním poruchám a následné opravy by byly mnohonásobně vyšší,“ prozradil Milan Stávek z odboru rozvoje a správy.

Jak doplnil, provoz vzduchotechniky byl již teď velmi neekonomický. „Vzduchotechnika nasávala studený vzduch, ohřála se a pak jsme ji zase vypustili. Proto jsme přistoupili k tomu, že chceme kompletní rekonstrukci vzduchotechniky, která je však vyčíslená na 8,5 milionu korun. V současné době je i kvůli nedostatku peněz vypsáno výběrové řízení na rekonstrukci spodní části, kde je ta nejkritičtější část vzduchotechniky. A to z důvodu chlóru a jiných nebezpečných látek,“ sdělil Stávek.

Místostarosta Zemánek ví, že zavřený bazén způsobí nepříjemnosti nejen veřejnosti, ale také školám. Nicméně o nutnosti opravy nepochybuje. „Bazén je starý, teď se ukazuje, že bychom stejně vše během dvouměsíční odstávky nebyli schopní vyřešit. Děkujeme všem za pochopení,“ sdělil Zemánek.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře