Reklama
reklama

Od splavu v Břeclavi odvezli strážníci do útulku stafordšírského teriéra

Možná poučen literaturou svých pánů se v pátek vydal hledat svou fenčí „Viktorku u splavu“ mladý pes stafordšírského teriéra. Skončil v městském útulku, kde si ho jeho majitelé mohou vyzvednout.

Za tlumeného svitu k úplňku se blížící luny využil nepozornosti svých majitelů a vyšel si pes sám na výpravu k břeclavskému splavu. Ačkoli po Viktorčině zpěvu tam nebylo ani hlesu ani slechu, hučící voda a kdejaká vodní žoužel stafordširského psího teenagera zabavila také a to řádně. A zatímco čtyřnohý dorostenec u splavu vyváděl, lidé z okolí přivolali strážníky. Jejich přítomnost mu sice udělala čáru přes rozpočet v jeho plánech, proti výletu v hlídkovém vozidle však také nic nenamítal.

"Jelikož neměl tetování, čip ani psí známku a protože se o něj nikdo u městských policistů nezajímal, zajel si psí jinoch na pobytovou exkurzi za dalšími fenkami a psy do městského útulku," konstatoval mluvčí břeclavských strážníků Zdeněk Novák.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře