Reklama
reklama

Obchvat v Břeclavi je opět blíž, ŘSD vybralo firmu na výkup pozemků

Výběr znalce pro oceňování nemovitostí, zpracování odhadu nákladů na majetkoprávní vypořádání pro celou stavbu a vyhotovení doplňujících geometrických plánů. Stavba obchvatu Břeclavi, tedy silnice I/55, je zase o krok blíž.

Ředitelství silnic a dálnic vybralo firmu, se kterou již uzavřelo smlouvu na majetkoprávní vypořádání stavby. S výběrem znalce začalo ŘSD již v září, jakmile vše dokončí, přistoupí k vlastnímu majetkoprávnímu vypořádání, tedy k samotnému výkupu pozemků pod budoucím obchvatem.

Informace od ŘSD tak jen potvrzuje, že se v poslední době na obchvatu Břeclavi významně pracuje. „Obchvat města byl dlouhou dobu až ve spodních šuplících na ministerstvu. Díky snaze města i bývalých a současných poslanců či hejtmana Jihomoravského kraje se nám jej podařilo v posledních čtyřech letech opět otevřít a ŘSD se stavbou začalo vážně zabývat. Platné územní rozhodnutí končí na jaře 2016, vše tak směřuje k tomu, že stavba bude zahájená nejen v kancelářích, ale i v terénu,“ doplnil starosta Ryšavý.

Silnice I/55 Břeclav – obchvat má být dlouhá 8 821 metrů, křížit ji má 20 mostů a vznikne i podchod pro pěší. Související přeložka silnice I/40 má být dlouhá 2480 metrů. Náklady odhaduje Ředitelství silnic a dálnic na 1,6 miliardy korun bez DPH.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře