Reklama
reklama

Novoroční oslavy v Břeclavi: Alkohol, střepy a rvačky

Plné ruce práce měli s pouličními oslavami nového roku strážníci břeclavské městské policie i jimi několikrát přivolaní záchranáři. Jestliže čas do půlnoci byl z úhlu pohledu městských policistů ukázkově klidný, první dvě hodiny Nového roku se nesly ve zcela opačném gardu. Všechny incidenty se odehrály na náměstí T. G. Masaryka při novoroční diskotéce před tamním kinem a všechny excesy měly společného jmenovatele v podobě přílišné konzumace alkoholu.

Poprvé do té doby poklidný průběh narušily zdravotní problémy zjevně podnapilého staršího muže, který musel být sanitkou převezen do nemocnice. Sotva se tak stalo, zaregistrovali městští policisté na náměstí hned dvě fyzické potyčky zároveň. V jednom případě byli útočníci hlídkou bleskově rozděleni a zpacifikováni, v případě druhém jeden z peroucích se mužů utekl a zmizel v davu slavících lidí. Jím napadený Břeclavan vyšel z konfliktu s poraněným nosem, strážníky nabídnuté přivolání lékaře však vytrvale odmítal a s hlídkou nechtěl spolupracovat.

Další incident se odehrál o chvíli později poblíž Sladové ulice, kde hlídka nalezla na zemi ležícího muže, kterého měl zkopat útočník, který mezi tím utekl pryč. Napadený skončil v nemocnici stejně jako mladší žena, kterou strážníci našli ležet ve vozovce na náměstí. Žena byla v bezvědomí, městští policisté ji proto uvedli do stabilizované polohy a poskytovali jí pomoc do příjezdu záchranářů. Hlídky pak řešili ještě další tři případy fyzických ataků a napadání, které se udály na náměstí a v ulici U Tržiště, jež se však již naštěstí obešly bez zranění a nutnosti přivolávat lékaře a zdravotníky záchranné služby.

Poté, co se městská policie s tvůrci hudební produkce domluvila na ukončení diskotéky, náměstí osiřelo, uklízecí čety vyčistili jeho plochu a okolí od střepů a zbytků zábavné pyrotechniky a poté na něm byla obnovena silniční doprava.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře