Reklama
reklama

Nebezpečí na pískovištích: Jehly, stříkačky a sklo od narkomanů

Šest volně pohozených použitých injekčních a stříkaček našli při dnešní celoměstské preventivně-bezpečnostní akci Jehla strážníci břeclavské městské policie.

Smyslem akce, kterou provádí strážníci z řad okrskářů, je zevrubně zkontrolovat především dětská hřiště, pískoviště, oddychové zóny a další vytipované části veřejné zeleně nebo jiné problematické lokality od přítomnosti rizikového infekčního materiálu. Jde o pohozené stříkačky a jehly hojně používané zejména narkomany. Z dětských hřišť a pískovišť jsou pak odstraňovány také nalezené ostré předměty, jako jsou střepy či kovové části.

"V první den preventivně-bezpečnostní akce se strážníci zaměřili především na pískoviště a veřejnou zeleň v ulicích Jana Palacha, Hřbitovní a K Pohansku. Kromě vizuální kontroly strážníci k vyhledávání nebezpečných předmětů používají hrábě či sofistikovanou pomůcku v podobě detektoru kovů. V následujících dnech budou kontrolovány i další břeclavské lokality," uvedl mluvčí strážníků Zdeněk Novák.

Městská policie Břeclav při této příležitosti opět upozorňuje na to, aby jakýkoli nález odhozené aplikační pomůcky lidé neprodleně nahlásili na tísňovou linku 156. Rodiče by měly dětem připomenout, že jakákoli manipulace s nalezenými injekčními jehlami a stříkačkami je ze své podstaty nebezpečná. Strážníci také připravují osvětovou kampaň, v níž se s pomocí letáků pokusí s problematikou jehel a stříkaček oslovit veřejnost.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře