Reklama
reklama

Nebezpečí na pískovištích: Jehly, stříkačky a sklo od narkomanů

Šest volně pohozených použitých injekčních a stříkaček našli při dnešní celoměstské preventivně-bezpečnostní akci Jehla strážníci břeclavské městské policie.

Smyslem akce, kterou provádí strážníci z řad okrskářů, je zevrubně zkontrolovat především dětská hřiště, pískoviště, oddychové zóny a další vytipované části veřejné zeleně nebo jiné problematické lokality od přítomnosti rizikového infekčního materiálu. Jde o pohozené stříkačky a jehly hojně používané zejména narkomany. Z dětských hřišť a pískovišť jsou pak odstraňovány také nalezené ostré předměty, jako jsou střepy či kovové části.

"V první den preventivně-bezpečnostní akce se strážníci zaměřili především na pískoviště a veřejnou zeleň v ulicích Jana Palacha, Hřbitovní a K Pohansku. Kromě vizuální kontroly strážníci k vyhledávání nebezpečných předmětů používají hrábě či sofistikovanou pomůcku v podobě detektoru kovů. V následujících dnech budou kontrolovány i další břeclavské lokality," uvedl mluvčí strážníků Zdeněk Novák.

Městská policie Břeclav při této příležitosti opět upozorňuje na to, aby jakýkoli nález odhozené aplikační pomůcky lidé neprodleně nahlásili na tísňovou linku 156. Rodiče by měly dětem připomenout, že jakákoli manipulace s nalezenými injekčními jehlami a stříkačkami je ze své podstaty nebezpečná. Strážníci také připravují osvětovou kampaň, v níž se s pomocí letáků pokusí s problematikou jehel a stříkaček oslovit veřejnost.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře