Reklama
reklama

Nebezpečí na pískovištích: Jehly, stříkačky a sklo od narkomanů

Šest volně pohozených použitých injekčních a stříkaček našli při dnešní celoměstské preventivně-bezpečnostní akci Jehla strážníci břeclavské městské policie.

Smyslem akce, kterou provádí strážníci z řad okrskářů, je zevrubně zkontrolovat především dětská hřiště, pískoviště, oddychové zóny a další vytipované části veřejné zeleně nebo jiné problematické lokality od přítomnosti rizikového infekčního materiálu. Jde o pohozené stříkačky a jehly hojně používané zejména narkomany. Z dětských hřišť a pískovišť jsou pak odstraňovány také nalezené ostré předměty, jako jsou střepy či kovové části.

"V první den preventivně-bezpečnostní akce se strážníci zaměřili především na pískoviště a veřejnou zeleň v ulicích Jana Palacha, Hřbitovní a K Pohansku. Kromě vizuální kontroly strážníci k vyhledávání nebezpečných předmětů používají hrábě či sofistikovanou pomůcku v podobě detektoru kovů. V následujících dnech budou kontrolovány i další břeclavské lokality," uvedl mluvčí strážníků Zdeněk Novák.

Městská policie Břeclav při této příležitosti opět upozorňuje na to, aby jakýkoli nález odhozené aplikační pomůcky lidé neprodleně nahlásili na tísňovou linku 156. Rodiče by měly dětem připomenout, že jakákoli manipulace s nalezenými injekčními jehlami a stříkačkami je ze své podstaty nebezpečná. Strážníci také připravují osvětovou kampaň, v níž se s pomocí letáků pokusí s problematikou jehel a stříkaček oslovit veřejnost.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře