Reklama
reklama

Na dálnici D2 u hranic se Slovenskem hořely kamiony

Krátce po šesté hodině ranní přijalo operační středisko informaci o požáru kamionů po dopravní nehodě na dálnici D2. Při události zemřel jeden člověk, dalšího ošetřila záchranná služba na místě. Škoda se pohybuje kolem 2 milionů korun.

Nehoda se stala na 59. kilometru dálnice ve směru na Brno jen nedaleko od česko-slovenských hranic. K požáru tedy vyjeli i hasiči ze Slovenska. U zásahu se postupně sjelo 7 jednotek, z toho 2 profesionální, 4 dobrovolné a jedna zahraniční.

Samotný příjezd k nehodě byl velmi komplikovaný, protože zejména řidiči kamionů zcela zablokovali dálnici a zásahové vozy tak měly velký problém s průjezdem. Opět se tak v praxi potvrdilo, že řidiči neznají a nerespektují nutnost vytvořit tzv. záchrannou uličku, která velmi dobře funguje např. v sousedním Rakousku.

Po příjezdu hasiči zjistili, že se srazily dva zahraniční kamiony. Záchranná služba ošetřila jednoho řidiče. Druhý na místě nebyl. Hasiči proto prohledávali okolí. Teprve po likvidaci požáru bylo zřejmé, že se usmrcená osoba nalézá pod jedním z kamionů. Velitel zásahu proto povolal na místo těžkou techniku k přizvednutí vraku tahače.

Plameny zasáhly a zničily oba kamiony i s nákladem a škoda se předběžně pohybuje kolem 2 milionů korun.

Doprava ve směru na Slovensko byla dočasně omezena a svedena do jednoho jízdního pruhu. Směr na Brno byl uzavřen a policie odkláněla provoz po celou dobu zásahu.

Jednotky HZS ukončily zásah na místě nehody v 11.16 hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Komentáře