Reklama
reklama

Na dálnici D2 u hranic se Slovenskem hořely kamiony

Krátce po šesté hodině ranní přijalo operační středisko informaci o požáru kamionů po dopravní nehodě na dálnici D2. Při události zemřel jeden člověk, dalšího ošetřila záchranná služba na místě. Škoda se pohybuje kolem 2 milionů korun.

Nehoda se stala na 59. kilometru dálnice ve směru na Brno jen nedaleko od česko-slovenských hranic. K požáru tedy vyjeli i hasiči ze Slovenska. U zásahu se postupně sjelo 7 jednotek, z toho 2 profesionální, 4 dobrovolné a jedna zahraniční.

Samotný příjezd k nehodě byl velmi komplikovaný, protože zejména řidiči kamionů zcela zablokovali dálnici a zásahové vozy tak měly velký problém s průjezdem. Opět se tak v praxi potvrdilo, že řidiči neznají a nerespektují nutnost vytvořit tzv. záchrannou uličku, která velmi dobře funguje např. v sousedním Rakousku.

Po příjezdu hasiči zjistili, že se srazily dva zahraniční kamiony. Záchranná služba ošetřila jednoho řidiče. Druhý na místě nebyl. Hasiči proto prohledávali okolí. Teprve po likvidaci požáru bylo zřejmé, že se usmrcená osoba nalézá pod jedním z kamionů. Velitel zásahu proto povolal na místo těžkou techniku k přizvednutí vraku tahače.

Plameny zasáhly a zničily oba kamiony i s nákladem a škoda se předběžně pohybuje kolem 2 milionů korun.

Doprava ve směru na Slovensko byla dočasně omezena a svedena do jednoho jízdního pruhu. Směr na Brno byl uzavřen a policie odkláněla provoz po celou dobu zásahu.

Jednotky HZS ukončily zásah na místě nehody v 11.16 hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Na fotce hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek Foto: MMB/ M. Schmerková
Bývalá ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO) zůstane i nadále náměstkyní hejtmana Jihomoravského kraje navzdory obvinění z plagiátorství svých diplomových prací. O rozhodnutí kraje informovala v...
17.07.2018 - 08:00
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Komentáře