Reklama
reklama

Na dálnici D2 u hranic se Slovenskem hořely kamiony

Krátce po šesté hodině ranní přijalo operační středisko informaci o požáru kamionů po dopravní nehodě na dálnici D2. Při události zemřel jeden člověk, dalšího ošetřila záchranná služba na místě. Škoda se pohybuje kolem 2 milionů korun.

Nehoda se stala na 59. kilometru dálnice ve směru na Brno jen nedaleko od česko-slovenských hranic. K požáru tedy vyjeli i hasiči ze Slovenska. U zásahu se postupně sjelo 7 jednotek, z toho 2 profesionální, 4 dobrovolné a jedna zahraniční.

Samotný příjezd k nehodě byl velmi komplikovaný, protože zejména řidiči kamionů zcela zablokovali dálnici a zásahové vozy tak měly velký problém s průjezdem. Opět se tak v praxi potvrdilo, že řidiči neznají a nerespektují nutnost vytvořit tzv. záchrannou uličku, která velmi dobře funguje např. v sousedním Rakousku.

Po příjezdu hasiči zjistili, že se srazily dva zahraniční kamiony. Záchranná služba ošetřila jednoho řidiče. Druhý na místě nebyl. Hasiči proto prohledávali okolí. Teprve po likvidaci požáru bylo zřejmé, že se usmrcená osoba nalézá pod jedním z kamionů. Velitel zásahu proto povolal na místo těžkou techniku k přizvednutí vraku tahače.

Plameny zasáhly a zničily oba kamiony i s nákladem a škoda se předběžně pohybuje kolem 2 milionů korun.

Doprava ve směru na Slovensko byla dočasně omezena a svedena do jednoho jízdního pruhu. Směr na Brno byl uzavřen a policie odkláněla provoz po celou dobu zásahu.

Jednotky HZS ukončily zásah na místě nehody v 11.16 hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře