Reklama
reklama

Na Břeclavsku zachraňují zdi a bránu židovského hřbitova a sochy

Čtyři sta třicet tisíc korun na záchranu památek. Tolik v loňském roce uvolnilo Ministerstvo kultury České republiky prostřednictvím Břeclavi jako obce s rozšířenou působností na projekt Podpora obnovy kulturních památek. Obnovy se dočkaly náhrobky na židovském hřbitově v Břeclavi, ohradní zeď židovského hřbitova v Podivíně, dokončila se zděná část brány hřbitova v Podivíně a v Moravské Nové Vsi zrestaurovali sokl a originál sochy.

„Židovská obec Brno získala na konzervaci a znovupostavení náhrobků na židovském hřbitově v Břeclavi 165 tisíc korun. Matana, a.s., Federace židovských obcí obdržela 100 tisíc korun na opravu havarijního stavu části cihelné ohradní zdi židovského hřbitova v Podivíně. Město Podivín pak dostalo 51 tisíc korun na dokončení zděné části brány hřbitova. 114 tisíc korun pak pomohlo v Moravské Nové Vsi, kde zrestaurovali sokl a originál sousoší svaté Anny,“ prozradil Jindřich Tuček z odboru školství, kultury, mládeže a sportu břeclavské radnice.

Žadatelem byl vlastník kulturní památky a jeho povinností bylo podílet se minimálně deseti procenty z nákladů. „Za celou dobu trvání projektu se ve správním obvodu Břeclavi již podařilo vyčerpat příspěvek ve výši 3 miliony 314 tisíc korun,“ doplnil Tuček.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře