Reklama
reklama

Na Břeclav nyní dohlíží víc kamer. Příští rok se dočká i sídliště Na Valtické

Břeclav využila další dotace z programu Prevence kriminality ministerstva vnitra. Tři sta tisíc korun pomohlo rozšířit břeclavský kamerový dohlížecí systém o tři moderní kamerové body. Nově městská policie dohlíží i na ulice Slovácká, Sovadinova, Na Zahradách, Krátká, Husova a Riegrova.

„Kamery v této oblasti jsme zařadili i na základě našich analýz a požadavků tamních obyvatel. Dotace z ministerstva vnitra nám opět významně pomohla,“ netajil se velitel městských strážníků Stanislav Hrdlička. Tři nové kamerové body včetně pětiletého pronájmu datových linek vyjdou město na necelých 1,1 milionu korun.

Kamerový systém se tak rozšířil již na deset nových bodů. Letos na začátku roku město uvedlo do plného provozu prvních sedm a moderní dohledové centrum za 3,6 milionu korun. I zde pomohla dotace z ministerstva vnitra ve výši jednoho milionu a Jihomoravského kraje v hodnotě půl milionu korun.

„V příštím roce plánujeme rozšíření systému i na sídliště Na Valtické, kde v rámci poslední fáze revitalizace máme peníze na jedenáct kamer. Sedm bodů pak plánujeme na novém terminálu integrovaného dopravního systému a osm kamer chceme napojit ve spolupráci s Českými drahami. V centru města pak i díky další možné dotaci od ministerstva vnitra chceme umístit další tři kamery,“ podotkl starosta města Oldřich Ryšavý.

Kamerový systém je pro městskou policii důležitým pomocníkem. Jen od ledna do poloviny prosince zachytily kamery 323 událostí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře