Reklama
reklama

Na Břeclav nyní dohlíží víc kamer. Příští rok se dočká i sídliště Na Valtické

Břeclav využila další dotace z programu Prevence kriminality ministerstva vnitra. Tři sta tisíc korun pomohlo rozšířit břeclavský kamerový dohlížecí systém o tři moderní kamerové body. Nově městská policie dohlíží i na ulice Slovácká, Sovadinova, Na Zahradách, Krátká, Husova a Riegrova.

„Kamery v této oblasti jsme zařadili i na základě našich analýz a požadavků tamních obyvatel. Dotace z ministerstva vnitra nám opět významně pomohla,“ netajil se velitel městských strážníků Stanislav Hrdlička. Tři nové kamerové body včetně pětiletého pronájmu datových linek vyjdou město na necelých 1,1 milionu korun.

Kamerový systém se tak rozšířil již na deset nových bodů. Letos na začátku roku město uvedlo do plného provozu prvních sedm a moderní dohledové centrum za 3,6 milionu korun. I zde pomohla dotace z ministerstva vnitra ve výši jednoho milionu a Jihomoravského kraje v hodnotě půl milionu korun.

„V příštím roce plánujeme rozšíření systému i na sídliště Na Valtické, kde v rámci poslední fáze revitalizace máme peníze na jedenáct kamer. Sedm bodů pak plánujeme na novém terminálu integrovaného dopravního systému a osm kamer chceme napojit ve spolupráci s Českými drahami. V centru města pak i díky další možné dotaci od ministerstva vnitra chceme umístit další tři kamery,“ podotkl starosta města Oldřich Ryšavý.

Kamerový systém je pro městskou policii důležitým pomocníkem. Jen od ledna do poloviny prosince zachytily kamery 323 událostí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře