Reklama
reklama

Muž a jeho dvě příbuzné očesali z vinice 400 kilo hroznů na ledové víno

Doba klasického vinobraní dávno skončila. Ovšem policisté na Mikulovsku se i teď v zimním měsíci setkali s krádeží hroznů. Podařilo se jim před pár dny zadržet devětapadesátiletého muže, který si ve viniční trati v katastru obce Brod nad Dyjí přisvojil téměř 400 kilogramů odrůdy „Rulandské bílé“. Firmě, které vinohrady patří, způsobil škodu za téměř devatenáct tisíc korun.
K myšlence přisvojit si cizí hrozny dospěl muž po zhlédnutí televizní reportáže o ledovém vínu. Tématem byl asi natolik zaujatý, že si ke sběru přizval další dvě příbuzné a požádal je o pomoc při sklizni. Zapomněl jim ale sdělit, že sběr se bude provádět v cizím vinohradu. Obě ženy vůbec netušily, že se vlastně dopouštějí krádeže.
 
Plán vycházel podle představ a práce šla trojici od ruky. Podařilo se jim nasbírat 14 plastových beden – přesně 373 kilogramů. Celou sklizeň pak odvezl muž do nedaleké obce před svůj vinný sklep. Z nasbíraných hroznů se dlouho neradoval. Pocit z dobře vykonané práce mu překazila policejní hlídka, která se za pár chvil objevila u dveří a okamžitě požadovala vysvětlení, kde k hroznům přišel. I když se nepoctivý vinař snažit z celé situace vykroutit, zanedlouho pochopil, že lhaní k ničemu nevede a ke krádeži se přiznal. Při své výpravě totiž zas tak velké štěstí neměl. Trojice totiž neunikla pozornosti všímavé ženy, která na situaci upozornila.
 
Celou věc řešili policisté ve zkráceném přípravném řízení. Sdělili muži podezření pro přečin krádeže a spisový materiál putoval na Okresní státní zastupitelství Břeclav.
 
"K této problematice lze ještě připomenout, že vloni jsme v době hlavního vinobraní šetřili čtyři krádeže hroznů z vinic. Způsobená škoda se dostala k částce kolem 90 tisíc korun. Ani případ odcizených hroznů, které si vinaři nechávají na ledové víno, není v našem regionu první. V prosinci 2012 zmizelo 500 kilogramů z vinice u Dolních Dunajovic," dodala mluvčí policie Kamila Haraštová.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře