Reklama
reklama

Muž a jeho dvě příbuzné očesali z vinice 400 kilo hroznů na ledové víno

Doba klasického vinobraní dávno skončila. Ovšem policisté na Mikulovsku se i teď v zimním měsíci setkali s krádeží hroznů. Podařilo se jim před pár dny zadržet devětapadesátiletého muže, který si ve viniční trati v katastru obce Brod nad Dyjí přisvojil téměř 400 kilogramů odrůdy „Rulandské bílé“. Firmě, které vinohrady patří, způsobil škodu za téměř devatenáct tisíc korun.
K myšlence přisvojit si cizí hrozny dospěl muž po zhlédnutí televizní reportáže o ledovém vínu. Tématem byl asi natolik zaujatý, že si ke sběru přizval další dvě příbuzné a požádal je o pomoc při sklizni. Zapomněl jim ale sdělit, že sběr se bude provádět v cizím vinohradu. Obě ženy vůbec netušily, že se vlastně dopouštějí krádeže.
 
Plán vycházel podle představ a práce šla trojici od ruky. Podařilo se jim nasbírat 14 plastových beden – přesně 373 kilogramů. Celou sklizeň pak odvezl muž do nedaleké obce před svůj vinný sklep. Z nasbíraných hroznů se dlouho neradoval. Pocit z dobře vykonané práce mu překazila policejní hlídka, která se za pár chvil objevila u dveří a okamžitě požadovala vysvětlení, kde k hroznům přišel. I když se nepoctivý vinař snažit z celé situace vykroutit, zanedlouho pochopil, že lhaní k ničemu nevede a ke krádeži se přiznal. Při své výpravě totiž zas tak velké štěstí neměl. Trojice totiž neunikla pozornosti všímavé ženy, která na situaci upozornila.
 
Celou věc řešili policisté ve zkráceném přípravném řízení. Sdělili muži podezření pro přečin krádeže a spisový materiál putoval na Okresní státní zastupitelství Břeclav.
 
"K této problematice lze ještě připomenout, že vloni jsme v době hlavního vinobraní šetřili čtyři krádeže hroznů z vinic. Způsobená škoda se dostala k částce kolem 90 tisíc korun. Ani případ odcizených hroznů, které si vinaři nechávají na ledové víno, není v našem regionu první. V prosinci 2012 zmizelo 500 kilogramů z vinice u Dolních Dunajovic," dodala mluvčí policie Kamila Haraštová.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře