Reklama
reklama

Motorkář způsobil nehodu, měl v krvi čtyři promile alkoholu

Dopravní nehoda se stala v neděli před šestou hodinou večer mezi Hustopečemi a Strachotínem na Břeclavsku. Padesátiletý řidič motorky Yamaha YP 250 nezvládl cestu, poté byl agresivní na policisty a byly mu naměřeny čtyři promile alkoholu.

„Při ošetřování záchrannou službou začal být útočný a po příjezdu policejní hlídky se snažil z místa utéci,“ uvedla policejní mluvčí Kamila Haraštová. Strážníci muže včas zadrželi a provedli mu kontrolu alkoholu. Výsledek dechové zkoušky je však nemálo překvapil, na displeji se objevila hodnota čtyři promile.

Motorkář odmítal převezení do nemocnice, jeho agresivita stále sílila a znovu chtěl z místa utéci. Policisté proto museli použít donucovací prostředky a asistovat záchranné službě u přepravy.

V současné době je událost v šetření. „V každém případě se dá hovořit o velké nezodpovědnosti, že v tak silné opilosti může někdo sednout za řídítka motocyklu,“ dodala. Přestože se uvedený řidič stal během víkendu na Břeclavsku jasným rekordmanem, co se týká hodnoty naměřeného alkoholu, policejní hlídky od pátku do neděle zjistily i dalších devět provinilců, kteří také sedli za volant a předtím se posilnili ostřejším nápojem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře