Reklama
reklama

Motorkář Břeclaví uháněl více než devadesátkou

Bezmála stokilometrovou rychlost při průjezdu městem atakoval mladý motorkář z Břeclavska. Radar strážníků Městské policie Břeclav mu v Lednické ulici naměřil okamžitou rychlost 99 km/h, po odečtu tolerance měřícího zařízení jeho výsledná rychlost činila 96 km/h.

Motorkář se tak za poslední období stal pomyslným rekordmanem v překročení maximální povolené rychlosti pro jízdu v obci. Vzhledem k míře, kterou povolenou „padesátku“ překročil, se bude jeho prohřeškem zabývat správní orgán. Překročení rychlosti v obci o více než 40 km/h může pro přestupce podle zákona o silničním provozu znamenat ztrátu pěti bodů v evidenční kartě řidiče, pokutu až do výše 10.000 korun a zákaz řízení od šesti měsíců do jednoho roku.

I přes svou nepopularitu mají měření zaměřená na dodržování rychlosti při jízdě v obci svá vážná opodstatnění. Břeclav totiž patří na špici měst s vysokým výskytem nehodovosti. Její příčiny jsou nejčastěji dvě: rychlost a nepozornost.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře