Reklama
reklama

Místní věří v klid: Z problémové ubytovny v Břeclavi se odstěhoval poslední nájemník

Z břeclavské problémové ubytovny v Charvátské Nové Vsi se v uplynulých dnech odstěhoval poslední nájemník. V domě pro maximálně deset obyvatel žilo dlouhodobě 40 sociálně slabých lidí, zejména neplatičů. Majiteli po nich zůstaly nedoplatky na nájemném a energiích a totálně zdevastovaný dům. Vztahy mezi ním a jeho problematickými nájemník řešil i břeclavský starosta.

Proti ubytovně v minulosti protestovali sousedé a kvůli tamním podmínkám padlo několik trestních oznámení.  Policisté například již dříve obvinili správce ubytovny z toho, že odváděl plyn načerno a způsobil škodu přes 100 tisíc korun.

Bývalí podnájemníci jsou nyní ubytovaní různě po městě a nebydlí už na jednom místě. Vyprázdnit ubytovnu ale nebylo jednoduché. "Majitel v průběhu září odpojil elektřinu a plyn, ale lidé se odtamtud nechtěli vystěhovat. Výrazně nám pomohl sociální odbor a státní orgán péče o dítě. Právní vztahy v ubytovně byly velmi složité," uvedl starosta Oldřich Ryšavý. Radnice prý lidem sociální byty jako náhradu neposkytla. "Jsou to z velké části neplatiči a úřad k nim nemá žádné povinnosti, naopak oni mají závazky vůči městu," podotkl Ryšavý.

Současný majitel v domě provozoval ubytovnu zhruba pět let. Na místo ale poměrně často vyjížděli policisté a strážníci. "Letos jsme tam vyjížděli čtyřikrát. Teď v říjnu například majitel nahlásil větší krádeže přímo v objektu, zmizely tam radiátory, autonabíječka a nějaké další věci za celkem zhruba 46 tisíc korun," uvedla mluvčí břeclavské policie Kamila Haraštová.

Místním lidem se s odstěhováním posledního nájemníka ulevilo. Věří, že na okraji Břeclavi bude konečně klid.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře