Reklama
reklama

Místní věří v klid: Z problémové ubytovny v Břeclavi se odstěhoval poslední nájemník

Z břeclavské problémové ubytovny v Charvátské Nové Vsi se v uplynulých dnech odstěhoval poslední nájemník. V domě pro maximálně deset obyvatel žilo dlouhodobě 40 sociálně slabých lidí, zejména neplatičů. Majiteli po nich zůstaly nedoplatky na nájemném a energiích a totálně zdevastovaný dům. Vztahy mezi ním a jeho problematickými nájemník řešil i břeclavský starosta.

Proti ubytovně v minulosti protestovali sousedé a kvůli tamním podmínkám padlo několik trestních oznámení.  Policisté například již dříve obvinili správce ubytovny z toho, že odváděl plyn načerno a způsobil škodu přes 100 tisíc korun.

Bývalí podnájemníci jsou nyní ubytovaní různě po městě a nebydlí už na jednom místě. Vyprázdnit ubytovnu ale nebylo jednoduché. "Majitel v průběhu září odpojil elektřinu a plyn, ale lidé se odtamtud nechtěli vystěhovat. Výrazně nám pomohl sociální odbor a státní orgán péče o dítě. Právní vztahy v ubytovně byly velmi složité," uvedl starosta Oldřich Ryšavý. Radnice prý lidem sociální byty jako náhradu neposkytla. "Jsou to z velké části neplatiči a úřad k nim nemá žádné povinnosti, naopak oni mají závazky vůči městu," podotkl Ryšavý.

Současný majitel v domě provozoval ubytovnu zhruba pět let. Na místo ale poměrně často vyjížděli policisté a strážníci. "Letos jsme tam vyjížděli čtyřikrát. Teď v říjnu například majitel nahlásil větší krádeže přímo v objektu, zmizely tam radiátory, autonabíječka a nějaké další věci za celkem zhruba 46 tisíc korun," uvedla mluvčí břeclavské policie Kamila Haraštová.

Místním lidem se s odstěhováním posledního nájemníka ulevilo. Věří, že na okraji Břeclavi bude konečně klid.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Komentáře