Reklama
reklama

Mikulovský expres vyjede na Pálavské vinobraní

Tradičně se první zářijový víkend koná oblíbené Pálavské vinobraní, letošní 66. ročník začíná tento pátek 6. září a potrvá do neděle 8. září. České dráhy i v letošním roce vypraví speciální Mikulovský expres z Brna do Mikulova na Moravě, novinkou je jízda na páteční program. V sobotu je navíc možné pro cestu zpět využít cyklovlak Velo Podyjí.

Nástup do Mikulovského expresu je možný jen s permanentkou na Pálavské vinobraní, platí zároveň i jako jízdenka ve vlaku. Ve vlacích je zajištěna přeprava kol zdarma. Na vinobraní bude připraven bohatý kulturní program, koncerty, lidová hudba, jarmark, šermíři, široká nabídka kvalitních vín nebo burčáku.

První Mikulovský expres vyjíždí v pátek 6. září z brněnského hlavního nádraží v 16:30, zastavuje pouze v Břeclavi a do Mikulova na Moravě dorazí v 17:43. Sobotní vlak jede ráno v 9:40, do cíle přijede krátce před jedenáctou. Zpět lze cestovat expresem o půlnoci z pátku na sobotu. V sobotu buď v podvečer v 18:47 cyklovlakem Velo Podyjí nebo o půlnoci Mikulovským expresem.

Tarif ČD ani IDS JMK v Mikulovském expresu neplatí. Permanentky v hodnotě 450 korun bude možné zakoupit i přímo ve vlaku. Za tuto výhodnou cenu je možné navštívit jak páteční, tak sobotní program včetně jízd Mikulovských expresů po oba dny. Kdo chce cestovat Mikulovským expresem s jinou vstupenkou na vinobraní, musí si ke své vstupence zakoupit přímo ve vlaku poplatek ve výši 100 korun za každý nástup do vlaku. Děti do 12 let a cestující ZTP/P mají vstup na Pálavské vinobraní zdarma, zdarma mohou také cestovat vlakem. Cykloturisté mohou využít nabídky bezplatné přepravy svého kola. V cyklovlaku Velo Podyjí je možné cestovat jak na permanentku za 450 korun, tak na běžné jízdenky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře