Reklama
reklama

Mikulovské kino rozezněly hlasy malých zpěváků v krojích

V sobotu v Mikulově již po patnácté soutěžily děti do patnácti let ve zpěvu lidových písní o titul Mikulovský zpěváček. Ve třech věkových kategoriích se utkalo celkem dvacet děvčat a chlapců z Mikulova, Drnholce, Valtic a Pohořelic.

Všechny vystupující na soutěži Mikulovský zpěváček doprovázela cimbálová muzika Grácia Petra Zugárka a pěvecké výkony hodnotila odborná porota ve složení Marta Tesaříková, Irena Mrázková, Ludmila Vlnková, Marie Hégrová a František Tesařík.

„Mladí soutěžící vzešli ze školních kol této soutěže, která se konala v únoru. Pět nejlepších zpěváků postoupí do regionálního kola ve Ždánicích, které proběhne 6. dubna. Když uspějí i tam, čeká je celostátní finále ve Velkých Losinách“, řekla k akci Marie Dostálová z pořadatelského souboru Pálava.

Diváci odměnili potleskem všechny odvážné zpěváčky i cimbálovou muziku Grácia, mimo jiné i za dlouholetou podporu dětského zpěvu v této soutěži.

Vyhodnocení:
1.kategorie (6-9 let)
1.místo- Szilágyiová Lucie z Valtic
Štyksová Klára z Drnholce
2.místo- Byloková Adéla z Drnholce
Mitrič Radek z Valtic
3.místo- Štyksová Vanesa z Drnholce

2.kategorie (9-12 let)
1.místo- Knorrová Anna Marie z Mikulova
2.místo- Hříba Jan z Valtic
Ledvina Tomáš z Drnholce
3.místo- Machálková Adéla z Valtic

3.kategorie (13-15 let)
2.místo- Abassy Sarah z Drnholce
3.místo- Drozdová Martina z Drnholce

Cena poroty
Byloková Adéla
Černošová Simona

Cena ředitele ZŠ Valtická Mgr. Rostislava Souchopa
Tomáš Ledvina

Postupující do regionálního kola ve Ždánicích
Machálková Adéla
Vozárová Klára
Knorrová Anna Marie
Černošová Simona
Ledvina Tomáš

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře