Reklama
reklama

Mikulovské kino rozezněly hlasy malých zpěváků v krojích

V sobotu v Mikulově již po patnácté soutěžily děti do patnácti let ve zpěvu lidových písní o titul Mikulovský zpěváček. Ve třech věkových kategoriích se utkalo celkem dvacet děvčat a chlapců z Mikulova, Drnholce, Valtic a Pohořelic.

Všechny vystupující na soutěži Mikulovský zpěváček doprovázela cimbálová muzika Grácia Petra Zugárka a pěvecké výkony hodnotila odborná porota ve složení Marta Tesaříková, Irena Mrázková, Ludmila Vlnková, Marie Hégrová a František Tesařík.

„Mladí soutěžící vzešli ze školních kol této soutěže, která se konala v únoru. Pět nejlepších zpěváků postoupí do regionálního kola ve Ždánicích, které proběhne 6. dubna. Když uspějí i tam, čeká je celostátní finále ve Velkých Losinách“, řekla k akci Marie Dostálová z pořadatelského souboru Pálava.

Diváci odměnili potleskem všechny odvážné zpěváčky i cimbálovou muziku Grácia, mimo jiné i za dlouholetou podporu dětského zpěvu v této soutěži.

Vyhodnocení:
1.kategorie (6-9 let)
1.místo- Szilágyiová Lucie z Valtic
Štyksová Klára z Drnholce
2.místo- Byloková Adéla z Drnholce
Mitrič Radek z Valtic
3.místo- Štyksová Vanesa z Drnholce

2.kategorie (9-12 let)
1.místo- Knorrová Anna Marie z Mikulova
2.místo- Hříba Jan z Valtic
Ledvina Tomáš z Drnholce
3.místo- Machálková Adéla z Valtic

3.kategorie (13-15 let)
2.místo- Abassy Sarah z Drnholce
3.místo- Drozdová Martina z Drnholce

Cena poroty
Byloková Adéla
Černošová Simona

Cena ředitele ZŠ Valtická Mgr. Rostislava Souchopa
Tomáš Ledvina

Postupující do regionálního kola ve Ždánicích
Machálková Adéla
Vozárová Klára
Knorrová Anna Marie
Černošová Simona
Ledvina Tomáš

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře