Reklama
reklama

Mikulovské kino rozezněly hlasy malých zpěváků v krojích

V sobotu v Mikulově již po patnácté soutěžily děti do patnácti let ve zpěvu lidových písní o titul Mikulovský zpěváček. Ve třech věkových kategoriích se utkalo celkem dvacet děvčat a chlapců z Mikulova, Drnholce, Valtic a Pohořelic.

Všechny vystupující na soutěži Mikulovský zpěváček doprovázela cimbálová muzika Grácia Petra Zugárka a pěvecké výkony hodnotila odborná porota ve složení Marta Tesaříková, Irena Mrázková, Ludmila Vlnková, Marie Hégrová a František Tesařík.

„Mladí soutěžící vzešli ze školních kol této soutěže, která se konala v únoru. Pět nejlepších zpěváků postoupí do regionálního kola ve Ždánicích, které proběhne 6. dubna. Když uspějí i tam, čeká je celostátní finále ve Velkých Losinách“, řekla k akci Marie Dostálová z pořadatelského souboru Pálava.

Diváci odměnili potleskem všechny odvážné zpěváčky i cimbálovou muziku Grácia, mimo jiné i za dlouholetou podporu dětského zpěvu v této soutěži.

Vyhodnocení:
1.kategorie (6-9 let)
1.místo- Szilágyiová Lucie z Valtic
Štyksová Klára z Drnholce
2.místo- Byloková Adéla z Drnholce
Mitrič Radek z Valtic
3.místo- Štyksová Vanesa z Drnholce

2.kategorie (9-12 let)
1.místo- Knorrová Anna Marie z Mikulova
2.místo- Hříba Jan z Valtic
Ledvina Tomáš z Drnholce
3.místo- Machálková Adéla z Valtic

3.kategorie (13-15 let)
2.místo- Abassy Sarah z Drnholce
3.místo- Drozdová Martina z Drnholce

Cena poroty
Byloková Adéla
Černošová Simona

Cena ředitele ZŠ Valtická Mgr. Rostislava Souchopa
Tomáš Ledvina

Postupující do regionálního kola ve Ždánicích
Machálková Adéla
Vozárová Klára
Knorrová Anna Marie
Černošová Simona
Ledvina Tomáš

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře