Reklama
reklama

Mikulov se chystá zahájit novou turistickou sezónu

Mikulov po krátkém zimním odpočinku otevírá znovu své brány turistům a od 29. března budou oficiálně zpřístupněny všechny historické památky. Zahájení sezóny doprovodí řada vystoupení a představí se i nové expozice.

Akce Otevírání turistické sezóny je slavnostním zahájením provozu všech památek a muzejních expozic tohoto populárního města. Turistické informační centrum proto připravilo od desáté dopolední prohlídku, která zájemce seznámí s historií osídlení, zavede je do zámeckého sklepení s obřím sudem a provede židovskou čtvrtí.

Odpolední Liechtensteinské slavnosti na horním nádvoří zámku nabízejí středověkem inspirovaná taneční a hudební vystoupení. Symbolické předávání klíče připomene okamžik, kdy panství Mikulov přešlo do rukou Liechtensteinů a v programu najdete i divadelní představení a večerní promítání v Nástupním sále. 

Dietrichteinskou hrobku od 16 hodin rozezní koncert barokní a romantické hudby. „Uznávaný varhaník Adam Viktora zahraje na nedávno opravený nástroj od významného varhanáře Jakoba Deutschmanna z roku 1851, který patří k velmi cenným tuzemským historickým varhanám.  Po koncertě se mohou návštěvníci těšit na exkurzi u varhan s ukázkami hry na nástroj a výkladem o jejich stavbě a historii,“ zve na zajímavý koncert Marcela Koňáková, ředitelka pořadatelské společnosti Mikulovská rozvojová. „Od poloviny dubna bude v  hrobce zpřístupněna také nová expozice nazvaná Od svaté chýše loretánské k hrobnímu kostelu Dietrichsteinů. Tato výstava bude prezentovat slavnou minulost stavby, navštěvovanou Habsburky, aristokracií i poutníky za zázračnou Černou Matkou Boží,“ dodala k pozvání.

Samozřejmě že i tentokrát se v programu počítá s vínem. Od 17 hodin je na Náměstí před sgrafitovým domem U rytířů připravena ochutnávka vín s cimbálovou muzikou Kapura. Celý víkend budou také probíhat prohlídky vinařství Galant, spojené s ochutnávkou jejich produkce.

Regionální muzeum v Mikulově připravilo zajímavý doprovodný program i na neděli 30. března. Příznivci historie jsou zváni od 10 do 16 hodin na horní nádvoří zámku na interaktivní výstavu zbraní. V odpoledních hodinách je připraven doprovodný program v expozici Římané a Germáni a ve 14 hodin komentovaná prohlídka.

„Věřím, že díky svému půvabu, historii a unikátním architektonickým památkám se Mikulov stane opět vyhledávaným turistickým cílem a nastávající sezóna bude znovu úspěšná,“dodal Rostislav Koštial, starosta města Mikulova.

Přesné otevírací doby památek a výši vstupného naleznete na webových stránkách města.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře