Reklama
reklama

Mikulov se chystá zahájit novou turistickou sezónu

Mikulov po krátkém zimním odpočinku otevírá znovu své brány turistům a od 29. března budou oficiálně zpřístupněny všechny historické památky. Zahájení sezóny doprovodí řada vystoupení a představí se i nové expozice.

Akce Otevírání turistické sezóny je slavnostním zahájením provozu všech památek a muzejních expozic tohoto populárního města. Turistické informační centrum proto připravilo od desáté dopolední prohlídku, která zájemce seznámí s historií osídlení, zavede je do zámeckého sklepení s obřím sudem a provede židovskou čtvrtí.

Odpolední Liechtensteinské slavnosti na horním nádvoří zámku nabízejí středověkem inspirovaná taneční a hudební vystoupení. Symbolické předávání klíče připomene okamžik, kdy panství Mikulov přešlo do rukou Liechtensteinů a v programu najdete i divadelní představení a večerní promítání v Nástupním sále. 

Dietrichteinskou hrobku od 16 hodin rozezní koncert barokní a romantické hudby. „Uznávaný varhaník Adam Viktora zahraje na nedávno opravený nástroj od významného varhanáře Jakoba Deutschmanna z roku 1851, který patří k velmi cenným tuzemským historickým varhanám.  Po koncertě se mohou návštěvníci těšit na exkurzi u varhan s ukázkami hry na nástroj a výkladem o jejich stavbě a historii,“ zve na zajímavý koncert Marcela Koňáková, ředitelka pořadatelské společnosti Mikulovská rozvojová. „Od poloviny dubna bude v  hrobce zpřístupněna také nová expozice nazvaná Od svaté chýše loretánské k hrobnímu kostelu Dietrichsteinů. Tato výstava bude prezentovat slavnou minulost stavby, navštěvovanou Habsburky, aristokracií i poutníky za zázračnou Černou Matkou Boží,“ dodala k pozvání.

Samozřejmě že i tentokrát se v programu počítá s vínem. Od 17 hodin je na Náměstí před sgrafitovým domem U rytířů připravena ochutnávka vín s cimbálovou muzikou Kapura. Celý víkend budou také probíhat prohlídky vinařství Galant, spojené s ochutnávkou jejich produkce.

Regionální muzeum v Mikulově připravilo zajímavý doprovodný program i na neděli 30. března. Příznivci historie jsou zváni od 10 do 16 hodin na horní nádvoří zámku na interaktivní výstavu zbraní. V odpoledních hodinách je připraven doprovodný program v expozici Římané a Germáni a ve 14 hodin komentovaná prohlídka.

„Věřím, že díky svému půvabu, historii a unikátním architektonickým památkám se Mikulov stane opět vyhledávaným turistickým cílem a nastávající sezóna bude znovu úspěšná,“dodal Rostislav Koštial, starosta města Mikulova.

Přesné otevírací doby památek a výši vstupného naleznete na webových stránkách města.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře