Reklama
reklama

Městská autobusová linka 581 od prosince v Mikulově jezdit nebude

V Mikulově se mění linka městské hromadné dopravy. Linka 581, na které jezdí malé městské autobusy, se v prosinci sloučí s regionální linkou 585. Na ní by měl jezdit autobus velký.

Linka 585 jede z Mikulova do Valtic a obráceně z Valtic do Mikulova. V Mikulově kopíruje přesně trasu městské dopravy. Už nebude jezdit malý, ale velký autobus s označením 585 a bude zastavovat na všech zastávkách dnešní MHD. Cena jízdného 10 Kč zůstane zachována a senioři nad sedmdesát let budou mít jízdu po Mikulově zdarma.

„Autobus bude jezdit prakticky ve stejných časových periodách, jako doposud jezdila městská doprava. Nový jízdní řád začne platit od 15. prosince,“ řekl Petr Snášel z Městského úřadu Mikulov. Jízdní řád městské části nové linky bude ve Zpravodaji uveřejněn 4. prosince.

Zastupitelé schválili zachování bezplatné přepravy seniorů nad sedmdesát let. Za službu bude město Mikulova v roce 2014 platit 600 tisíc korun. Nyní vynakládá na provoz městské dopravy 900 tisíc korun. Sloučením linek město uspoří cca 270 tisíc korun ročně.

Linka městské dopravy zůstane prakticky zachována a pro někoho bude i bonusem, že s tímto autobusem bude moci jet až do Valtic, případně zpět. Ten, kdo potřebuje jet pouze do Valtic, se nepatrně sveze po městě, ovšem stále za stejnou cenu jízdného Mikulov–Valtice. Nemusí však jako doposud nastupovat pouze na zastávce u nádraží, ale kdekoliv v Mikulově na zastávce MDH.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře