Reklama
reklama

Krytý bazén v Břeclavi se opět otevírá. Poprvé si můžete přijít zaplavat v pátek

Město Břeclav na začátku tohoto roku převzalo zpět do své správy krytý bazén a letní koupaliště. Nově jej bude provozovat příspěvková organizace Tereza Břeclav. Pro plavce se bazén poprvé otevře v pátek.

„Po kratší odstávce bazén otevřeme pro veřejnost v pátek 10. ledna od dvou hodin odpoledne, a to včetně sauny. Už dnes odpoledne se však na webu objeví aktuální rozvrh hodin na tento a příští týden," prozradil ředitel Terezy Pavel Švandelka.

Zástupci Terezy a Tepla Břeclav si také bazény prošli a začínají s prvními drobnými opravami. „Museli jsme nakoupit potřebné nářadí, vyměňujeme například sprchové a umyvadlové baterie, dávkovače mýdla, kliky, zámky. Jsou to jen drobnosti, ale i ty vyjdou na několik desítek tisíc korun," doplnil Švandelka.

„Od prvního ledna zabezpečujeme na krytém bazénu vytápění a dodávku tepla. Na letní měsíce připravujeme rekonstrukci kotelny a rozvodů tepla. Jde o investici ve výši asi dva miliony korun, kterou zaplatíme z našeho rozpočtu," sdělil jednatel Tepla Břeclav Pavel Rouček.

Další miliony, konkrétně čtyři na krytý bazén a šest na letní koupaliště, má město vyčleněné na opravy ve svém rozpočtu. „Odbor rozvoje a správy připravuje vypsání výběrového řízení. V blízké době se podmínky objeví na webu města," upozornila vedoucí odboru Jana Šupová.

Teplota vody bude v plaveckém bazénu nastavená na osmadvacet stupňů, v dětském na třicet stupňů. „Už se nám také ozývají zájemci o pronájem bazénu, od února bude o víkendu zajištěné plavání pro nejmenší. A to jak bývalým nájemcem, tak se také ozvala další organizace. Navíc vypíšeme i výzvu na pronájem nebytových prostor a provoz bufetu," řekl Pavel Švandelka.

V prodeji už budou také permanentky. Na přechodnou dobu ještě papírové, v nejbližší době se objeví ale nové plastové čipové karty.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře