Reklama
reklama

Krytý bazén v Břeclavi se opět otevírá. Poprvé si můžete přijít zaplavat v pátek

Město Břeclav na začátku tohoto roku převzalo zpět do své správy krytý bazén a letní koupaliště. Nově jej bude provozovat příspěvková organizace Tereza Břeclav. Pro plavce se bazén poprvé otevře v pátek.

„Po kratší odstávce bazén otevřeme pro veřejnost v pátek 10. ledna od dvou hodin odpoledne, a to včetně sauny. Už dnes odpoledne se však na webu objeví aktuální rozvrh hodin na tento a příští týden," prozradil ředitel Terezy Pavel Švandelka.

Zástupci Terezy a Tepla Břeclav si také bazény prošli a začínají s prvními drobnými opravami. „Museli jsme nakoupit potřebné nářadí, vyměňujeme například sprchové a umyvadlové baterie, dávkovače mýdla, kliky, zámky. Jsou to jen drobnosti, ale i ty vyjdou na několik desítek tisíc korun," doplnil Švandelka.

„Od prvního ledna zabezpečujeme na krytém bazénu vytápění a dodávku tepla. Na letní měsíce připravujeme rekonstrukci kotelny a rozvodů tepla. Jde o investici ve výši asi dva miliony korun, kterou zaplatíme z našeho rozpočtu," sdělil jednatel Tepla Břeclav Pavel Rouček.

Další miliony, konkrétně čtyři na krytý bazén a šest na letní koupaliště, má město vyčleněné na opravy ve svém rozpočtu. „Odbor rozvoje a správy připravuje vypsání výběrového řízení. V blízké době se podmínky objeví na webu města," upozornila vedoucí odboru Jana Šupová.

Teplota vody bude v plaveckém bazénu nastavená na osmadvacet stupňů, v dětském na třicet stupňů. „Už se nám také ozývají zájemci o pronájem bazénu, od února bude o víkendu zajištěné plavání pro nejmenší. A to jak bývalým nájemcem, tak se také ozvala další organizace. Navíc vypíšeme i výzvu na pronájem nebytových prostor a provoz bufetu," řekl Pavel Švandelka.

V prodeji už budou také permanentky. Na přechodnou dobu ještě papírové, v nejbližší době se objeví ale nové plastové čipové karty.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře