Reklama
reklama

Krytý bazén v Břeclavi se opět otevírá. Poprvé si můžete přijít zaplavat v pátek

Město Břeclav na začátku tohoto roku převzalo zpět do své správy krytý bazén a letní koupaliště. Nově jej bude provozovat příspěvková organizace Tereza Břeclav. Pro plavce se bazén poprvé otevře v pátek.

„Po kratší odstávce bazén otevřeme pro veřejnost v pátek 10. ledna od dvou hodin odpoledne, a to včetně sauny. Už dnes odpoledne se však na webu objeví aktuální rozvrh hodin na tento a příští týden," prozradil ředitel Terezy Pavel Švandelka.

Zástupci Terezy a Tepla Břeclav si také bazény prošli a začínají s prvními drobnými opravami. „Museli jsme nakoupit potřebné nářadí, vyměňujeme například sprchové a umyvadlové baterie, dávkovače mýdla, kliky, zámky. Jsou to jen drobnosti, ale i ty vyjdou na několik desítek tisíc korun," doplnil Švandelka.

„Od prvního ledna zabezpečujeme na krytém bazénu vytápění a dodávku tepla. Na letní měsíce připravujeme rekonstrukci kotelny a rozvodů tepla. Jde o investici ve výši asi dva miliony korun, kterou zaplatíme z našeho rozpočtu," sdělil jednatel Tepla Břeclav Pavel Rouček.

Další miliony, konkrétně čtyři na krytý bazén a šest na letní koupaliště, má město vyčleněné na opravy ve svém rozpočtu. „Odbor rozvoje a správy připravuje vypsání výběrového řízení. V blízké době se podmínky objeví na webu města," upozornila vedoucí odboru Jana Šupová.

Teplota vody bude v plaveckém bazénu nastavená na osmadvacet stupňů, v dětském na třicet stupňů. „Už se nám také ozývají zájemci o pronájem bazénu, od února bude o víkendu zajištěné plavání pro nejmenší. A to jak bývalým nájemcem, tak se také ozvala další organizace. Navíc vypíšeme i výzvu na pronájem nebytových prostor a provoz bufetu," řekl Pavel Švandelka.

V prodeji už budou také permanentky. Na přechodnou dobu ještě papírové, v nejbližší době se objeví ale nové plastové čipové karty.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře