Reklama
reklama

Kriminalisté objevili další pěstírnu marihuany na jižní Moravě

Další pěstírnu konopí odhalili kriminalisté na jižní Moravě. Při zátahu ve sklepě bytového domu na Břeclavsku objevili kompletní pěstírnu marihuany. Muž tvrdil, že měl drogy pro vlastní potřebu.

„Kriminalisté v úterý po několikatýdenním rozpracování provedli domovní prohlídku a zajistili kompletní pěstírnu k pěstování konopí tzv. indoor způsobem – včetně závlahového zařízení, osvětlení a filtrů,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vedrová.

 Při prohlídce bylo zajištěno osm set gramů sušené marihuany. To podle odhadů v ceně na černém trhu přesahuje částku sto dvacet tisíc korun. Čtyřiatřicetiletý muž tvrdil, že zařízení i nalezené drogy měl pro vlastní potřebu, což je k výše uvedenému množství a výrobní kapacitě zařízení vyloučené.

Vybavení potřebné k pěstování si pořídil v Rakousku. „Muže čeká trestní stíhání za nedovolenou výrobu a nakládání s omamnými a psychotropními látkami, vyšetřován bude na svobodě,“ dodala.
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře