Reklama
reklama

Kriminalisté objevili další pěstírnu marihuany na jižní Moravě

Další pěstírnu konopí odhalili kriminalisté na jižní Moravě. Při zátahu ve sklepě bytového domu na Břeclavsku objevili kompletní pěstírnu marihuany. Muž tvrdil, že měl drogy pro vlastní potřebu.

„Kriminalisté v úterý po několikatýdenním rozpracování provedli domovní prohlídku a zajistili kompletní pěstírnu k pěstování konopí tzv. indoor způsobem – včetně závlahového zařízení, osvětlení a filtrů,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vedrová.

 Při prohlídce bylo zajištěno osm set gramů sušené marihuany. To podle odhadů v ceně na černém trhu přesahuje částku sto dvacet tisíc korun. Čtyřiatřicetiletý muž tvrdil, že zařízení i nalezené drogy měl pro vlastní potřebu, což je k výše uvedenému množství a výrobní kapacitě zařízení vyloučené.

Vybavení potřebné k pěstování si pořídil v Rakousku. „Muže čeká trestní stíhání za nedovolenou výrobu a nakládání s omamnými a psychotropními látkami, vyšetřován bude na svobodě,“ dodala.
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře