Reklama
reklama

Jelen s nádhernými parohy překvapil řidiče u Valtic. Srážku s autem nepřežil

Více než metrákový jelen skončil tento týden na kapotě auta, které jelo z Valtic do Břeclavi. Dopravní nehoda se naštěstí obešla bez zranění řidiče auta, jelen ale tentokrát střet zaplatil životem. Policisté upozorňují řidiče, aby v lesních úsecích jezdili opatrně, v podzimních měsících totiž patří k nejrizikovějším, co se týká střetů aut se zvěří.

Na podzim evidují policisté více nehod se zvěří. Od začátku letošního roku vyjížděly dopravní hlídky jen na Břeclavsku celkem k 56 nehodám, které se šetřily jako srážka se zvěří.  „Během střetů naštěstí nedošlo na Břeclavsku k usmrcení osob, ovšem některé z nehod se neobešly bez zranění řidičů či spolujezdců. Také škody, jež byly způsobené nárazem, dosahují vysokých částek,“ upozornila policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Řidiči by si měli hlavně dávat pozor v úsecích, kde zvěř přechází silnice - místa jsou většinou označena výstražnou dopravní značkou. Samozřejmě, že k rizikovým místům patří silnice procházející lesem nebo v blízkosti lesního porostu. V těchto úsecích by měli řidiči hlavně přizpůsobit rychlost jízdy a počítat s tím, že jim zvěř může do cesty vběhnout.

Pokud dojde ke srážce se zvěří, je povinností řidiče kontaktovat policii. „Na operační středisko je podstatné upřesnit základní údaje: místo střetu, zranění osob a také sdělit, jestli sražená zvěř netvoří překážku v silničním provozu. Policisté, kteří na místo vyjedou, provedou ohledání a zadokumentují událost. U těchto dopravních nehod je vždy potřeba vyrozumět také příslušné myslivecké sdružení, které zajistí odvoz mrtvé zvěře,“ doporučila Haraštová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře