Reklama
reklama

Jelen s nádhernými parohy překvapil řidiče u Valtic. Srážku s autem nepřežil

Více než metrákový jelen skončil tento týden na kapotě auta, které jelo z Valtic do Břeclavi. Dopravní nehoda se naštěstí obešla bez zranění řidiče auta, jelen ale tentokrát střet zaplatil životem. Policisté upozorňují řidiče, aby v lesních úsecích jezdili opatrně, v podzimních měsících totiž patří k nejrizikovějším, co se týká střetů aut se zvěří.

Na podzim evidují policisté více nehod se zvěří. Od začátku letošního roku vyjížděly dopravní hlídky jen na Břeclavsku celkem k 56 nehodám, které se šetřily jako srážka se zvěří.  „Během střetů naštěstí nedošlo na Břeclavsku k usmrcení osob, ovšem některé z nehod se neobešly bez zranění řidičů či spolujezdců. Také škody, jež byly způsobené nárazem, dosahují vysokých částek,“ upozornila policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Řidiči by si měli hlavně dávat pozor v úsecích, kde zvěř přechází silnice - místa jsou většinou označena výstražnou dopravní značkou. Samozřejmě, že k rizikovým místům patří silnice procházející lesem nebo v blízkosti lesního porostu. V těchto úsecích by měli řidiči hlavně přizpůsobit rychlost jízdy a počítat s tím, že jim zvěř může do cesty vběhnout.

Pokud dojde ke srážce se zvěří, je povinností řidiče kontaktovat policii. „Na operační středisko je podstatné upřesnit základní údaje: místo střetu, zranění osob a také sdělit, jestli sražená zvěř netvoří překážku v silničním provozu. Policisté, kteří na místo vyjedou, provedou ohledání a zadokumentují událost. U těchto dopravních nehod je vždy potřeba vyrozumět také příslušné myslivecké sdružení, které zajistí odvoz mrtvé zvěře,“ doporučila Haraštová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře