Reklama
reklama

Houbař našel v Bořím lese dva granáty. Pyrotechnik je odpálil na místě

Ve čtvrtek kolem půl osmé ráno přijali policisté oznámení, že v Bořím lese se opět našla munice. O nálezu informoval muž, který tam houbařil. Podle jeho slov se jednalo o zcela zrezivělou pyrotechniku, a tak hlídka okamžitě vyjela prověřit situaci.

„Kolegové zjistili, že se jedná o dva dělostřelecké granáty a přivolali na místo pyrotechnika. Odborník rozhodl, že převoz munice by nemusel být bezpečný, a proto přistoupil k zneškodnění přímo na místě,“ uvedla mluvčí policie Kamila Haraštová.

K asistenci si policie vyžádala hasiče, a to z toho důvodu, aby zajistili místo a okolí odpalu. O provádějícím opatření informovala policie vedení města a díky tomu, že se jednalo o lokalitu v blízkosti státních hranic, vyrozuměla také rakouskou policii.

Odstřel munice před jedenáctou hodinou dopoledne proběhl bez problémů a obešel se bez zranění.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře