Reklama
reklama

Hořící lednička způsobila škodu za několik miliónů korun

Technická závada na ledničce byla příčinou požáru se škodou za tři miliony korun v kancelářských prostorách firmy v obci Lužice na Břeclavsku.

Profesionální hasiči z Hodonína a dobrovolní hasiči z Dolních Bojanovic a Prušánek vyjeli k požáru několik minut po sedmé hodině. První jednotka byla na místě po deseti minutách. Hasiči na místě zjistili, že v budově již nehoří, ale je plná kouře. V dýchacích přístrojích vstoupili do objektu a sněhovým hasicím přístrojem zlikvidovali plameny na dřevěné skříňce.

Kouř se dostal od ohniska a místa vzniku požáru do dalších více jak dvou desítek místností. Zplodiny hoření způsobily škodu na majetku téměř ve všech místnostech. Hasiči odvětrávali budovu ventilátory přes hodinu. Vše zkontrolovali termokamerou, aby vyloučili skrytá ohniska.

Příčinou požáru byla technická závada na ledničce. Vyšetřovatel spolu s majitelem firmy vyčíslili škodu na tři miliony korun. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře